Що з себе представляє хвойний мед

Мед буває різним: липовий, гречаний, акацієвий, каштановий. Є сорт, який має суперечливі відгуки-хвойний. З одного боку, він володіє унікальними корисними властивостями. Але з іншого-вважається другосортним, що викликає мор бджіл. У статті розберемо обидві позиції. З’ясуємо, як добувають продукт і чому при цьому гинуть маленькі трудівниці. А також розповімо про те, при яких захворюваннях рекомендується вживати солодкий нектар і чим він може бути небезпечний для людини.


                                    Что из себя представляет хвойный мед

Розбираємося в походженні

Мед-одне з найдавніших ласощів. Перші зафіксовані згадки про нього датуються VIII тисячоліттям до н.е. у наших предків він ототожнювався з Небесним нектаром, що дарує здоров’я і довголіття. В даний час також не втратив популярності. Тепер його видобувають вже в промислових масштабах.

Як відомо, мед-це частково переварений бджолами нектар рослин. Хвойний мед – не виняток. Він виходить, коли бджоли починають харчуватися солодкими липкими виділеннями — паддю, яку залишають попелиця та інші дрібні комахи на голках хвойних дерев. Тому його називають також падевим.

Але чому ж він вважається другосортним? Справа в тому, що зазвичай бджоли харчуються нектаром з медоносних рослин: ріпаку, акації, глоду і т.д. коли вони перестають цвісти, комахи починають голодувати. І в пошуках альтернативного джерела живлення поїдають вуглеводні виділення з дерев. Втім,» другосортність ” хвойної солодкої маси — поняття вельми суб’єктивне, адже в Західній Європі вона цінується більше, ніж квіткова.

Характеристики та корисні властивості хвойного меду

Ласощі відрізняється від своїх “квіткових побратимів” за багатьма параметрами:

  • Колір. Темно-коричневий, з зеленуватим відливом — такий складно не виділити серед інших сортів.
  • Смак. Ненав’язливий, не відчувається нудотність, зате є легка гірчинка.
  • Аромат. Легкий, слабо помітний, а часом і зовсім відсутній.
  • Консистенція. Густа і щільна. Якщо занадто швидко розтікається, значить, його змішали з квітковим і вам намагаються продати інший продукт. Він також не схильний до кристалізації, не застигає.
  • Хвойний мед збагачений елементами тваринного походження-продуктами розпаду білка. Це наділяє його властивостями, які допомагають людському організму:

    • Зміцнювати і стимулювати імунітет.
    • Відновлювати серцево-судинну систему, оговтуватися після інфарктів та інсультів.
    • Захищатися від простудних захворювань.
    • Покращувати роботу шлунково-кишкового тракту, позбавлятися від запорів і здуття.
    • Оздоровлювати опорно-рухову систему, загоювати травми, удари, переломи.
    • Надавати допомогу у відновленні фізичних сил після серйозних навантажень.

    Цікавий факт! Корисний для людини, хвойний мед є причиною загибелі бджіл. Їх організм не здатний синтезувати білок, що міститься у виділеннях інших комах. Тому травна система маленьких трудівниць, що харчуються з вічнозелених дерев, швидко руйнується, і вони вмирають.

    Вживати з обережністю

    На відміну від багатьох сортів, десерт не рекомендується піддавати впливу високих температур (більше 60°) — він втрачає цілющі властивості. Продукт не змішують з напоями, сирними або кондитерськими виробами, вживають окремо від усього в чистому вигляді. Припустимо лише додавання в теплий трав’яний чай. Приймати хвойний мед слід в невеликих кількостях — не більше 2-х ст.л. в день.

    Особливу увагу приділяють зберіганню. Через високий вміст білка і відсутність у складі фітонцидів, продукт швидко псується. Він скисає протягом пари місяців, тому не потрібно закуповуватися ласощами про запас. Зберігають продукт в темному і прохолодному місці — не в холодильнику, а в коморі.