Трюфель і трюфельне масло-це одне і те ж?

Загадка для любителів гастрономічних цікавинок: щось, що нагадує брудний бульба картоплі, що має аромат смажених горіхів, після тривалого контакту з водою знаходить смак соєвого соусу? Цей делікатес навряд чи нюхав, пробував або навіть бачив Наживо середньостатистичний житель СНД.


                                    Трюфель и трюфельное масло – это одно и то же?

Йдеться про трюфелі — незвичайному грибі, який також називають «чорним алмазом кулінарії». У статті розповімо про те, де і як його добувають, якими корисними властивостями володіє продукт, а також про страви з трюфелями, цінники на які досягають немислимих висот. 

Опис

Це гриби, які відносяться до виду сумчастих. Плоди ростуть під землею, за формою нагадують картопляні бульби. Їх консистенція щільна і пружна, схожа чимось з хрящем. Розмір від 3 до 15 см.тіло трюфеля зовні гладке, або злегка розтріскане. Всередині має» мармуровий ” малюнок, з темними і світлими смугами. 

Мікологи розрізняють італійський, зимовий, літній, чорний види цих грибів. Всі вони вважаються їстівними.

Місця зростання і видобуток

Трюфелі можна знайти тільки під листяними деревами: дубом, березою, тополею, в’язом, грабом і ін основна популяція розташовується в лісах Франції та Італії. У Росії росте лише один вид — річний. 

Трюфелі зустрічаються не тільки в дикій природі. Їх можна і культивувати — вирощувати, використовуючи людські праці. Перші спроби були зроблені в XIX ст.один ентузіаст, який збирав делікатес, зазначив, що гриб росте під певними дубами. Зібравши їх жолуді, він виростив гайок саджанців, під корінням яких згодом з’явилися жадані гриби. Так були створені перші гектари лісів, багаті трюфелями. На жаль, після занепаду економіки Франції частина господарства виявилася занедбана. На даний момент дорогі гриби також вирощуються штучно, але фермери не поспішають створювати нові плантації, побоюючись спаду цін на продукт.

Цікаво, що для пошуку «чорного алмазу» часто використовують спеціально натасканних собак або свиней. Завдяки відмінному нюху, тварини здатні відчути плід глибоко під землею.

Застосування в кулінарії

Трюфель має ні на що не схожий запах. Чи можна уявити собі, як пахне Нова шкіряна сумочка? До цього аромату домішуються пряні нотки-немов кулінар довго томив в олії зубчики часнику. Сюди ж додаються знайомий грибний аромат. Сплутати подібне з чим-небудь складно.

Смак трюфеля не настільки примітний. Знавці описуються його як горіхово-грибний, ненав’язливий, залишає ледь вловиме шоколадне післясмак.

Розкуштувати вишуканий гриб-недешеве задоволення, адже вартість 1 кг плодів стартує від 80 000 Р.тому більшість кухарів використовують лише трюфельну стружку. Її додають в супи, пасту або різотто, соуси, які подають до м’яса. Цінний продукт рідко виступає в якості самостійного блюда. 

Трюфельне масло

Ця приправа-найчастіше єдина можливість для простої людини відчути аромат трюфеля. Але масло в 90% випадків виготовляється не з вишуканих коренеплодів. Виробники використовують синтетичний компонент-2,4-дитиапентан, який і надає маслу неповторний аромат. Воно популярно у кухарів усього світу, адже набагато дешевше грибних плодів, але дозволяє додати страві відповідний запах.

Корисні властивості

Трюфелі не назвати джерелом необхідних для здоров’я людини макронутриентов. Вони досить низькокалорійні і містять невелику кількість вітамінів групи В:

  • вітамін В1, що грає важливу роль в процесі обміну речовин людського організму;
  • вітамін В2, дефіцит якого викликає різні ураження шкіри: висипання, лущення, почервоніння;
  • вітамін В3, який використовується для зміцнення імунітету, в боротьбі з авітамінозом.