3 їстівні Кактуси і як їх правильно їсти

Кактус-рослина, яке знайоме всім. Будь-який школяр розповість, що його можна відшукати серед пісків жарких пустель.


                                    3 съедобных кактуса и как их правильно есть

Дорослий же з винною посмішкою згадає, що довго не поливав колючого «вихованця», що стоїть на комп’ютерному столі. Але не всім відомо, що кактуси їстівні. І не просто їстівні, а володіють незвичайним, незабутнім смаком, який закохує в себе з першого шматочка. Розберемося, які види вживають в їжу, як правильно їсти кактус і якими корисними властивостями він володіє.

Смак з острінкой

Коли саме на нашій планеті з’явилися Кактуси — невідомо. Вчені припускають, що не пізніше, ніж 30 млн років тому. Стародавні люди, що населяли територію Американського континенту і Африки, використовували ці рослини в якості їжі, в медичних цілях, при будівництві, для релігійних обрядів. А для мексиканців колючі плоди і до цього дня-улюблені ласощі.

Але не всі види цих пустельних сукулентів придатні для споживання. Їстівних кактусів не так багато, розберемо кожен окремо.

Опунція

Це найпопулярніший їстівний для людини кактус. В якості їжі використовують не тільки яскраво-червоні плоди рослини, але і його зелені плоскі стебла.

Опунція володіє солодкувато-кислим смаком, схожим на асорті ківі, полуниці і груші. Її їдять сирої або маринованої. Мальтійський лікер, який є одним із символів країни, проводиться з додаванням цього кактуса.

Плоди покриті голками, тому поруч з ящиком опунцій в магазинах прийнято класти щипці (щоб не поранитися). Колючки в їжу не придатні, їх слід видалити. Це просто-достатньо промити фрукт під сильним напором води, після чого протерти жорсткою серветкою. Шкірку не їдять, її або видаляють (процес, схожий з очищенням ківі), або зрізають з плоду верхівку і дістають м’якоть ложкою.

Сік цієї рослини допомагає зміцнювати імунітет, загоювати рани, попереджає хвороби опорно-рухової системи.

Пітайя

Пітайя або пітахайя — плід родом з В’єтнаму, який можна зустріти навіть на полицях російських магазинів. Його також називають “драконовий фрукт”.

Пітая плодоносить яскраво-рожевими фруктами. За смаком вони нагадують ківі, а по консистенції — інжир. Цей продукт непросто транспортувати, він м’який і легко мнеться. Тому коштує недешево. Зате вага однієї одиниці може досягати цілого кілограма — досить, щоб вдосталь поласувати.

Плід дракона не має голок. Його шкірка неїстівна, і може бути навіть небезпечна, тому що вбирає пестициди при обробці плантацій. Тому її прийнято зрізати, поїдаючи лише м’якоть.

Пітахайя багата вітаміном В6 і вітаміном З, які нормалізують рівень цукру в крові, знижують артеріальний тиск, роблять позитивний вплив на нервову систему.

Чолла

Цей різновид їстівних кактусів також називають циліндропунцією. Має голки з паперовою оболонкою, тому з боку здається пухнастою. Виростає в деяких пустелях США і по території Мексики.

Придатні в їжу у Чолли тільки плоди. За зовнішнім виглядом вони нагадують плоди опунції-витягнутої овальної форми. Але яскраво-жовтого кольору з зеленими вкрапленнями. Голок не мають, тому просто очищаються від шкірки і подаються в сирому вигляді. Мексиканці варять з цього фрукта джеми і солодкі соуси.

Чолла володіє незвичайним смаком, який точно запам’ятається. М’якоть фрукта має трав’янистий аромат, що нагадує артишок або спаржу, але в роті чітко помітні нотки лайма.

Плоди цилиндропуции насичені кальцієм, який бере участь в процесі обміну речовин, регулює згортання крові і артеріальний тиск.