Чи можна при схудненні їсти інжир?

Інжир вважається найдавнішим культурним рослиною на Землі. Фіговий лист і плоди смоковниці згадуються в Святому Письмі, а також в міфах і легендах багатьох народів. Смокву вирощували вже за довго до нашої ери.


                                    Можно ли при похудении есть инжир?

Інжир-єдиний фікус у світі, ягоди якого їстівні. У наші дні його популярність тільки зросла. У чому ж користь інжиру? А чи є шкода? Чи можна включати його в раціон для схуднення? Відповіді шукайте в цій статті.

Склад і корисні властивості, калорійність

Енергетична цінність свіжого інжиру становить 54 ккал в 100 г.його плоди вважаються низькокалорійним продуктом і славляться хорошим складом. У них багато клітковини, корисних мінералів і вітамінів, в тому числі – антиоксидантів.

У складі є цукру, білки, жири, органічні кислоти. Плоди багаті калієм, кальцієм, магнієм, вітамінами А, В, з, к.також містять залізо, мідь, натрій, цинк селен.

Завдяки такому багатому складу продукт добре впливає на серце і судини, нервову і ендокринну системи. Клітковина, яка у великій кількості міститься в плодах інжиру, регулює роботу кишечника і нормалізує стілець: йдуть запори. Подібні властивості позитивно впливають на організм, тому є інжир при схудненні корисно. 

Антиоксидантні властивості плодів захищають клітини організму від вільних радикалів. Вживання фрукта в їжу-хороша профілактика утворення пухлин.

Використовують інжир і в домашніх рецептах краси. Маски для обличчя зі свіжої смокви продовжать молодість і сяйво шкіри. Скраби для тіла зроблять шкіру м’якою і ніжною.

Користь сушеного інжиру

А ось сухофрукт вже має досить високу калорійність. Його енергетична цінність – 214 ккал в 100 г.у сушених плодах багато вуглеводів, тому вони швидко втамовують голод: після перекусу з’являється тимчасове відчуття ситості. Частка цукрів в ньому становить приблизно 77%!

Але і корисних елементів в сушеному інжирі, як і в будь-яких сухофруктах, стає більше. Особливо багато в таких плодах калію. Він дуже корисний для нормальної роботи серця.

Користь варення з інжиру

Варення з інжиру особливо стане в нагоді в сезон застуд. Воно зміцнює організм, дарує сили, допомагає боротися з інфекцією. Полегшує жар, знижує температуру тіла, так як володіє потогінним ефектом.

Також варення корисно тим, хто страждає запорами. Регулярне вживання нормалізує перистальтику кишечника і стілець.

Ласощі володіє і хорошим сечогінним ефектом. Воно може бути корисно при хворобах сечовидільної системи, а також при артеріальній гіпертензії, набряках.

Шкода і протипоказання

Худне, людям з інсулінорезистентністю і цукровим діабетом варто утриматися від сушеного продукту і варення або потрібно строго контролювати кількість цих продуктів в раціоні. Свіжий інжир може викликати діарею. Людям з алергією, харчовою непереносимістю слід прибрати його зі свого меню.

Інжир при схудненні

При схудненні варто їсти тільки свіжий інжир. Сушений плід, варення і джеми з нього мають високу калорійність, містять великий відсоток цукру. Вони можуть додати зайві кілограми.

Як вибрати, зберігати і правильно їсти

Стиглий інжир м’який і має яскравий солодкий аромат. Колір і розмір плодів може бути різним, в залежності від сорту. Темні плями, вм’ятини, кислуватий запах говорять про те, що плід перезрів або зіпсувався. Такі фіги вибирати не варто.

Свіжі плоди зберігаються в холодильнику, термін зберігання короткий – не більше тижня. Сухофрукт можна розмістити на балконі, а краще в коморі або погребі. Плоди можна помістити в мішечок з натуральної тканини і прибрати в скляну банку з кришкою.
Термін зберігання сушеного інжиру 1-2 місяці. Потрібно періодично перевіряти плоди, якщо вони зберігаються довго.

Можна їсти інжир разом з шкіркою, попередньо добре промивши ягоду. Дітям слід давати тільки м’якоть.

Що можна приготувати

Зі свіжого фрукта можна приготувати варення, джеми, компоти, пюре, начинку для пирогів. Сушений додають в м’ясні страви, фарші. З нього виходить дивовижний узвар.

Рецепт сушеного узвару з інжиру

  • Залити кип’яченою водою добре промиті сухофрукти: яблука (200г), чорнослив (6 штук) і інжир (6 штук).
  • Дати настоятися годину.
  • Яблука перекласти в каструлю і залити холодною водою (1,5 л), поставити на вогонь.
  • Після закипання зняти з вогню, додати інші сухофрукти, накрити кришкою і настоювати 1,5-2 години.
  • Напій готовий! Особливо він буде корисний в сезон ГРВІ!