Бюджетна Заміна екзотичних продуктів

Любителі кулінарних експериментів не раз стикалися з проблемою пошуку складових екзотичних страв. Якщо підійти до справи з фантазією, можна знайти доступну альтернативу будь-якому незвичайному компоненту серед звичних продуктів.


                                    Бюджетная замена экзотических продуктов

Соуси та приправи

Соуси і приправи-основа будь-якої кухні, адже саме вони визначають характер майбутнього страви:

  • Пассата-італійське пюре з протертих томатів рідкої консистенції. Якщо під рукою немає пасати, досить розвести водою класичну томатну пасту.
  • Рисовий оцет-м’який і солодкуватий на смак інгредієнт японських страв, зокрема суші і ролів. Вітчизняні кулінари давним-давно користуються наступною хитрістю: з’єднують яблучний оцет з сіллю, цукром і гарячою водою. За смаком заправка практично не відрізняється від вихідного варіанту.
  • Шрірача-пікантний пряно-солодкий соус з білого оцту, цукру, часнику, перцю чилі та солі. Його кладуть у багато страв східної кухні. Замість нього можна взяти будь-який різновид гострого соусу, хоча ідентичною гостроти навряд чи вийде домогтися.
  • Вустерширський соус-всесвітньо відома суміш з 30 компонентів, в який входять риба, оцет і цукор. Це кисло-солодкий концентрат з пряними нотками. В якості заміни можна використовувати рибний, соєвий соуси і додати бальзамічний оцет.
  • Діжонська гірчиця-приправа світло-жовтого відтінку і м’якої консистенції родом з Франції. Альтернативою послужить класична гірчиця, поєднана з білим вином і цукром.
  • Кленовий сироп-природний підсолоджувач, який добувають в північних регіонах Америки і Канади. Його додають в солодкі десерти і випічку, застосовують як глазур для других страв з м’яса. Класичний мед виконає функцію кленового сиропу.
  • Інші компоненти екзотичних страв

    Для досягнення незабутнього смаку в страви високої кухні додають окремі продукти в невеликій кількості:

    • Козячий сир-продукт на основі молока з розсипчастою текстурою і гоструватим присмаком. У ньому міститься мінімальна кількість калорій, тому сир часто включають в різноманітні дієти. Замінити козячий сир можна будь-яким ропним молочним продуктом: фета, бринза та ін.
    • Рікотта-низькокалорійний продукт із сироватки, який з’явився в Італії. Його часто використовують в місцевій кухні для приготування закусок, м’ясних страв, салатів і десертів. В якості заміни підійде сирний сир або сир.
    • Марант-Вид крохмалю, що видобувається з коренів тропічних рослин, який служить загусником у десертах. Схожі функції виконує звичайна мука, а також картопляний або кукурудзяний крохмаль.
    • Мірін-жовтувате густе вино з рису, яке використовується в японській кухні в якості ароматизатора. Такий же смак і аромат можна отримати, додавши в блюдо біле солодке вино в меншій пропорції.
    • Артишок-астрове рослина у вигляді нераспустившегося бутона. Цей компонент часто використовують в кулінарії регіонів Середземного моря. Через високу вартість придбати продукт у вітчизняних магазинах складно, проте для відтворення смаку культури можна використовувати корінь селери або зелений горошок з мускатним горіхом.
    • Каперси-бутони каперсника-чагарнику з шипами. Зазвичай їх кладуть у піцу або салати. Оскільки на вітчизняних просторах Ця рослина не зустрічається, в піцу можна додати оливки або мариновані огірки, заправлені гірчицею з меленим перцем.

    Подібний вид імпровізації допоможе урізноманітнити повсякденну їжу без зайвих витрат і отримати корисні навички в кулінарній майстерності.