Особливості масла для фритюру

Золотисті скибочки картоплі, соковиті овочі і апетитні нагетси … як тут встояти? “Але все це смажили в незрозумілому маслі, моторошно шкідливо!”- скажуть деякі. Дійсно, існує міф про те, що їжа, приготована у фритюрі, сповнена канцерогенів, дуже калорійна і просто небезпечна для вживання. Ми спростуємо цю гіпотезу! У статті розповімо про особливості масла для фритюру, його властивості, а також дамо кілька порад щодо правильного використання.


                                    Особенности масла для фритюра

Відмінності та переваги

Заклади громадського харчування вибирають рафінована олія для фритюру. Нерафінована категорично не підходить, оскільки воно не проходить додаткових етапів очищення і при нагріванні виділяє небезпечні для людського організму речовини. 

Вище всього цінується оливкова рафінована, так як воно містить велику кількість корисних речовин. Його відрізняє висока вартість. Але допустимо використання для фритюру також соняшникової або пальмової. Останнє приваблює низькою ціною, але змушує сумніватися в якості. 

Особливості масла для фритюру, які відрізняють його від звичайного бутильованого, що продається в супермаркетах:

  • Приготування їжі відбувається швидше.
  • Поглинання продуктами нижче.
  • При закипанні не виділяється дим і піна.
  • Можливо нагрівання понад 200° без вироблення шкідливих речовин.

Завдяки цим властивостям смаження у фритюрі на спеціалізованій олії займає менше часу, ніж на звичайній сковороді. Їжа покривається скоринкою, рівномірно пропікається зсередини. Відмінності рецептури не допускають зайву просочення продуктів жиром, тому страви фрі, подані в ресторанах, не так калорійні, як вважають багато хто. 

Вважаєте, що приготування картоплі фрі в домашніх умовах-це дуже дороге задоволення? Це не так. Особливості масла для фритюру дозволяють значно економити. Все просто: воно менше вбирається і не вимагає заміни після кожного використання!

Коли міняти масло для фритюру?

Виробники фритюрниць рекомендують повну заміну продукту через 8-10 разів використання. Існують ознаки, які допоможуть визначити, що подальша готування небезпечна:

  • Рідина стала в’язкою і потемніла.
  • Їжа придбала гіркуватий смак.
  • Продукти під час приготування покриваються білою піною.
  • Страви втрачають природний аромат, всі запахи перемішуються і віддають гаром.
  • Примітно, що, якщо акуратно виловити з ємності жаровні шматочки їжі, залишити жир до повного охолодження, а потім акуратно перелити в закупорюється ємність з темного непрозорого скла, то продукт можна зберігати ще тривалий час, такі особливості масла для фритюру.

    Правила використання

    Для того, щоб безпечно готувати апетитні страви у фритюрі, недостатньо знати, як часто міняти в ньому масло. Існують правила застосування, яких слід строго дотримуватися:

    • Рівень рідини в чаші повинен знаходитися на потрібно рівні, між відмітками MIN і MAX. Це допоможе довше зберігати її властивості, не допускаючи перегріву.
    • Продукти повністю занурюють в жир. Їх необхідно помішувати, не даючи прилипати один до одного або осідати на дно.
    • Якщо масла для приготування наступної порції залишилося недостатньо, то доливати його в чан не рекомендується — краще повністю замінити весь склад.
    • При використанні замороженої їжі, не можна заповнювати більше третини фритюрниці, оскільки рідина помітно охолоджується і не встигає розігрітися до потрібної температури. Страви можуть не прожаритися або розм’якнути. 
    • Позбутися від різкого аромату (наприклад, від рибних скибочок), досить прожарити в чані кілька шматків білого хліба, який поглине неприємний запах.