М’ясо-небезпечний продукт?


                                    Мясо — опасный продукт?

М’ясо, хот-доги, нагетси — чи справді це все «шкідлива їжа»?

Насправді, дійсно важливо не тільки те, яка конкретно їжа шкідлива або корисна. Справа скоріше в тому, що люди їдять на щоденній основі, і чого вони не їдять. Наприклад, ті, хто день у день регулярно харчується напівфабрикатами, очевидно, будуть рідше готувати на вечерю овочі та бобові, а значить і стан здоров’я у них буде відчутно гірше.

Дуже важливо сформувати цілісний підхід до харчування. Крім безпосереднього вибору продуктів і способу приготування, також важливо мати розуміння впливу на продукти екологічних факторів і особливостей їх виробництва.

Ферма поблизу великого міста або магістралі — це не те ж саме, що ферма в глухому селі. Використання пестицидів, гербіцидів та інших хімічних речовин при вирощуванні рослин, використання гормональних препаратів для підвищення удою корів, якість кормів, кількість антибіотиків і так далі — все це неможливо не враховувати, кажучи про здорове харчування. Коли бачиш повну картину, природним чином приходить розуміння того, що з продуктів є особливо не варто.

Чи можна вважати їжу, приготовану на грилі, корисною?

Будь-який спосіб обсмажування продуктів до темної скоринки викликає утворення канцерогенів, і особливо це стосується м’яса. Канцерогени – від англійського слова “cancer” – речовини, що провокують розвиток раку. Та ж реакція відбувається при обсмажуванні вуглеводів, що дає нам ще один привід виключити з меню чіпси, картоплю фрі, деякі види готових сніданків та інше.

Сильно лякатися такої їжі не варто, за умови, що вживаєте ви її в рамках виключення, а не правила. В такому випадку, ризики розвитку пухлин будуть мінімальні, особливо в порівнянні з тими ж ризиками від куріння.

Єдине, тут важливо стежити, щоб виняток не перетворилося в правило. Скажімо, шматок піци 1-2 рази на місяць — це виняток. Але, якщо до них додати ще 1-2 чізбургера, 2-3 хот-дога, бекон по неділях, це вже стає правилом. І здоровим харчуванням називатися більше не може ні за яких умов.

Говорячи про онкологію, слід зауважити ще один важливий момент: згідно з даними Американського онкологічного Співтовариства за 2017 рік 40% випадків захворювання на рак можна було запобігти, а близько 20% онкологій серед усіх хворих були викликані неправильним харчуванням і сидячим способом життя. Інше дослідження говорить про ще більш високі цифри. Але вся суть зводиться до того, що якщо за допомогою здорової дієти можна запобігти принаймні 1 з 5 випадків раку, то вся так звана «дієта товстунів» стає за визначенням висококанцерогенної.

Це приводить нас до висновку, що сенсу зациклюватися на окремих видах канцерогенів немає. Якщо глобально ваш раціон відповідає принципам правильного харчування, то і ризики виникнення онкології будуть зведені до мінімуму.


                                    Мясо — опасный продукт?

Щодо нітратів у м’ясі та овочах-чи краще купувати фермерські продукти з позначкою “не містить нітратів”?

Нітрати офіційно визнаються лікарями канцерогенними. Але, на жаль, не всі продукти з маркуванням «не містить нітратів» дійсно їх не містять. Хочеться попередити вас про те, що дуже часто продуктам харчування, кричущим про свою користь, вірити не варто перш за все.

Ми трохи зациклилися на тому, щоб вибирати продукти без чогось: без вмісту цукру, глютену, нітратів, без консервантів і так далі. Зрозумійте, що в їжі по-справжньому важливо не тільки те, чого в ній немає, але і те, що в ній присутній. Подумайте, чи буде корисний цукор з яскравою етикеткою «не містить холестерин» або, скажімо, трансжири «без вмісту цукру»?

Чи отримаємо ми коли-небудь м’ясо, вирощене в лабораторних умовах, і чи буде воно дійсно безпечним для нас?

В ідеї виробництва штучного м’яса, безперечно, існують переваги етичного та екологічного характеру. Однак поки ще дуже рано стверджувати, який же поживний склад буде у готового продукту, а також про те, які ресурси будуть потрібні для його виготовлення. Існує ризик, що виробництво штучного м’яса вимагатиме навіть більше води, електроенергії та інших ресурсів, ніж тварини, вирощені на фермах. І вже тим більше складно зараз судити про те, якими смаковими характеристиками воно буде володіти.

На сьогоднішній день достовірно відомо лише те, що ми можемо істотно скоротити споживання м’яса без будь-якої шкоди для себе.