Чи потрібно приймати пробіотики?

Широко відомо, що зараз мало хто може похвалитися хорошою мікробіотою кишечника. Відомо і те, що здорова мікрофлора кишечника покращує травлення, піднімає імунітет, покращує сон і навіть сприяє зниженню ваги.


                                    Нужно ли принимать пробиотики?

Мікробіом кишечника-це ціла екосистема, яка природно росте і розвивається в організмі кожної людини. Він є частиною нас, і, якщо ми здорові, значить здорова і мікрофлора. Пробіотики-це посилене харчування для мікрофлори. Однак в повсякденності живити її можна цільної, мінімально обробленої рослинною їжею, а також вживанням чистої питної води.

Одна з останніх прийомів, які допомагають краще продавати книги з харчування, — це звід правил про те, чим же правильно годувати мікробіоту. Але подивимося правді в очі: будь-яка жива істота на планеті прекрасно знає, чим йому харчуватися. І, абсолютно точно, ніхто з них ніколи не задавався питаннями про харчування своєї мікробіоти. Вони їдять їжу, до якої звикли, як і їх мікробіота харчується тим, до чого звикла.

В цілому, ідея привести кишечник в порядок є правильною, а в окремих випадках єдиним способом це зробити, дійсно, може виявитися прийом пробіотиків. Вони працюють як висококонцентроване добриво для втомленого грунту. Не варто боятися передозування: в крайньому випадку, трапиться легка діарея від надлишку мікроорганізмів в кишечнику, хоча, це лише теорія, адже до сих пір жодного подібного випадку зафіксовано не було.

Якщо ситуація не критична, то, щоб просто поліпшити стан мікробіоти, досить буде збалансувати своє харчування, додавши в раціон більше рослинної їжі.