Корисні продукти для кишечника

Здоровий кишечник-це ключ до гарного самопочуття, чистої шкіри і високої продуктивності. А ось дисбактеріоз, печія і порушення стільця ніяк не підвищують рівень життя. Якщо порушується мікрофлора – псується загальний стан організму. Навіть серотонін-гормон щастя-перестає вироблятися.


                                    Полезные продукты для кишечника

Що таке мікрофлора кишечника

Простими словами, це» хороші «і» погані ” бактерії. Вони мирно живуть разом і створюють баланс в організмі. У нормі “поганих” бактерій повинно бути до 15%.

Мікрофлора виконує наступні функції:

  • Травлення. Останній етап перетравлення їжі відбувається в кишечнику. Місцеві ферменти сортують речовини: корисні залишають, а від непотрібних позбавляються.
  • Синтез вітамінів. Коли їжа розщеплюється, починають всмоктуватися вітаміни з з’їденого. Якщо флора порушується, то поживні елементи перестають засвоюватися.
  • Імунітет. Кишечник виробляє імуноглобулін-білок, який захищає організм від небезпечних інфекцій. Імуноглобулін не дає мікробам проникати через стінки.
  • Продукти, які підтримують здоров’я кишечника

    Щоб тримати патогенну флору під контролем, потрібно харчуватися здоровою і різноманітною їжею. Для цього необов’язково купувати Суперфуди, дорогі корисні продукти. Те, що збереже здоров’я травлення, знаходиться на кожній кухонній полиці у будь-якої господині.

    Цілісні крупи

    Нешліфовані зерна містять багато харчових волокон, які годують корисних бактерій. Цільнозернові продукти є хорошим джерелом складних вуглеводів. Вони насичують організм швидко і надовго.

    Броколі

    Серед всіх різновидів капусти, у брокколі найбільше цілющих властивостей. Вона запобігає хворобам органів шлунково-кишкового тракту, а також очищає органи від токсинів.

    Куркума

    Ця пряність усуває запалення не тільки в травному тракті, а й у всьому організмі. Куркумін в її складі благотворно впливає на загальний стан органів.

    Продукти, що викликають газоутворення

    Капуста

    Людям, які страждають від здуття живота, варто менше їсти капусту. Вона викликає сильний метеоризм, тому що містить грубу клітковину. Щоб її переварити, органи працюють в посиленому режимі і витрачають багато енергії.

    Молоко

    Молочна продукція негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Особливо це стосується людей з непереносимістю лактози. Краще вживати молоко в маленьких кількостях, і віддавати перевагу кисломолочним – тоді не буде зайвого навантаження на травлення.

    Бобові

    У деяких людей викликають бродіння і печію. Але це не вирок: організм можна привчити до бобових. Вони є хорошим джерелом білка і клітковини. Починати варто з невеликих порцій, а потім поступово їх збільшувати. Перед приготуванням боби замочують на добу, щоб пішли токсичні речовини.

    Харчування при синдромі роздратованого кишечника

    СРК ділиться на два види – діарея і запори. У першому випадку головна мета – знизити активність травлення. Ось список продуктів, які полегшать симптоми розладу.

    Крупи з низьким вмістом клітковини

    Варто звернути увагу на бурий рис, пшоно, вівсянку і перловку. Вони не стимулюють моторику, так що підійдуть тим, у кого є проблема рідкого стільця.

    
                                    Полезные продукты для кишечника

    Овочеве пюре

    Картоплю та інші овочі бажано перетирати, так як подрібнена їжа легше засвоюється. Сюди ж можна додати в’язкі каші, смузі, страви з фаршу.

    Супи на нежирному бульйоні

    Рідка їжа теж корисна при діареї. Супи не викликають важкість у животі і легко пережовуються. Однак користь залежить від складу страви. Всі інгредієнти потрібно ретельно розварити, перш ніж подавати до столу.

    При синдромі роздратованого кишечника варто уникати:

    • жирних продуктів;
    • алкоголь;
    • кофеїн;
    • спеція;
    • надлишку цукру або солі.

    Якщо ж завдання-поліпшити моторику, то тут не обійтися без клітковини. Це Неперетравлювані волокна, які діють як «губка»: збирають шлаки і виводять їх назовні.

    Клітковина буває розчинною і нерозчинною. М’які волокна містяться в цільнозернових крупах, овочах, горіхах, а тверді – в зелені і висівках. Важливо споживати обидва види, оскільки перебір з нерозчинною клітковиною призводить до ще більших проблем з шлунково-кишкового тракту. Клітковина любить вологу тому щоб не порушити стілець, важливо дотримуватися питного режиму.