Як за допомогою раціону подбати про навколишнє середовище. Дев’ять способів

Згідно з недавнім дослідженням, проведеним групою вчених з Італії, на харчову промисловість припадає більше однієї третини світових викидів парникових газів.


                                    Как с помощью рациона позаботиться об окружающей среде. Девять способов

Вплинути на зниження вуглецевого сліду від виробництва продуктів харчування під силу не тільки величезним корпораціям, а й споживачам. У цій статті поговоримо про дев’ять способів харчуватися правильно — від покупки сезонних продуктів до рослинної дієти — і піклуватися про клімат нашої планети.

Спосіб № 1: є деякі овочі цілком

З точки зору турботи про клімат кращі продукти ті, від яких не залишається відходів. Більшість з нас їдять тільки суцвіття овочів, наприклад, брокколі. Однак листя таких рослин теж можна використовувати в їжу як гарнір: обсмажити разом з суцвіттями або окремо на оливковій олії з сіллю і перцем. Хейлі Томас, шеф-кухар цільного (холістичного) центру освіти для дітей в Нью-Йорку, вчить своїх вихованців не викидати втратили свіжий вигляд листя салату, а зробити з них песто. Додайте в блендер листя салату, волоські або кедрові горіхи та оливкову олію і змішайте. Таке песто можна використовувати в якості намазки на хліб або є з пастою. 

Спосіб № 2: купувати продукти у місцевих фермерів

Продукти, які виробляють місцеві фермери, як правило більш смачні і свіжі, оскільки потрапляють на стіл до покупця практично відразу, їх не потрібно перевозити за сотні кілометрів. Деякі ферми організовують екскурсії-це відмінний спосіб дізнатися, як ведеться господарство і які методи виробництва використовуються. Місцеві підприємці вносять великий внесок в економіку області та країни в цілому.

Спосіб № 3: віддавати перевагу багаторічним рослинам і продуктам з них

Рослини, які не потрібно садити щороку, мають ряд переваг. Вчені з Інституту Землі, США, закликають вирощувати багаторічні, оскільки їм не потрібна щорічна оранка або обробка гербіцидами. Спаржа, виноград, артишоки, ревінь і деякі злаки. Наприклад, вважається, що кернза — двоюрідна сестра пшениці, виведена Інститутом Землі США, і гастро-тренд останніх років — принесе не тільки багатий урожай, але і збагатить грунт, очистить воду.

Не тільки в США є фермери, які піклуються про навколишнє середовище і харчування співвітчизників — Росії теж є ким пишатися. Підприємці з “долини спаржі” вирощують в Північній Осетії рідкісний для наших широт делікатес — зелену, білу і фіолетову спаржу. Розмір плантації досягає 55 га — це найбільше спаржеве господарство в Росії. Підприємство забезпечує понад 100 осіб робочими місцями: робочі бригад і цехи, Керуючі, юристи та бухгалтери — місцеві жителі. “Вирощувати спаржу-велика праця,-зазначає фахівець з культури і співзасновник «долини спаржі» Кирило Насєдкін, – польові бригади починають працювати о 4 ранку. Вручну висаджують і, по кілька разів, прополюють сотні кілометрів грядок. Йде злива або + 40 ° з — за кожним паростком нагнувся робочий і зрізав його». Свіжа спаржа доступна не тільки жителям Владикавказа, але і Москви, Санкт-Петербурга, Сочі і багатьох інших міст Центральної Росії.

Спосіб № 4: купувати сезонні фрукти і овочі

Ми звикли, що будь — які фрукти і овочі можна купити незалежно від сезону-будь то полуниця в листопаді або чорниця в лютому. Однак, щоб піклуватися про планету, дослідники рекомендують віддавати перевагу сезонним фруктам та овочам. Крім того, вони стиглі, смачні і набагато поживніше несезонних.

Спосіб № 5: перейти на рослинний раціон

Від одного дня без м’яса в тиждень до веганства — екозахисники протягом багатьох років закликають людей переглянути звичний раціон харчування, споживати більше страв з овочів, а м’ясо повинно стати швидше рідкістю, ніж обов’язковим складовим тарілки. Дієтологи відзначають, що незважаючи на те, що веганство не для кожного, зниження споживання м’ясних продуктів корисно для здоров’я.

Спосіб № 6: підтримати малий бізнес або продовольчі підприємства, керовані жінками

Американські активісти говорять також про важливість підтримки підприємців BIPOC (абревіатура, що позначає чорношкірих та інших небілих людей), відзначаючи несправедливе ставлення до цієї категорії людей в харчовій промисловості.

Спосіб № 7: відмовитися від м’яса, яєць і молочних продуктів, вироблених компаніями-гігантами

Дослідники відзначають, що продукти, які шкідливі для харчування людини, також завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу. У списку найнебезпечніших-продукція промислового тваринництва. А якщо ви хочете дізнатися як правильне харчування лікує організм — запрошуємо вас на сертифікаційний курс з дієтології та нутриціології.

Органічне м’ясо і молочні продукти від тварин, вирощених на трав’яному відгодівлі, як правило, містять більше омега-3, а фермери їх виробляють, підтримують економіку свого регіону.

Спосіб № 8: відмовитися від промислово перероблених продуктів

Багато з нас люблять перекусити чіпсами або випити чай з печивом, однак ці ультра-перероблені продукти містять велику кількість жирів, натрію, цукру і мало поживних речовин. Згідно з недавнім дослідженням, проведеним в США, люди, яким була призначена самоізоляція, поправлялися на 200 гр кожні 10 днів, і приблизно на 1 кг на місяць. Але не всі оброблені харчові продукти шкідливі, — зазначають дієтологи. Сушка грибів і трав, домашнє консервування овочів, фруктів і ягід, вирощених самостійно, — корисний і смачний спосіб зберегти продукти.


                                    Как с помощью рациона позаботиться об окружающей среде. Девять способов

Спосіб № 9: відмовитися від культу свіжості

Свіжі фрукти і овочі неймовірно поживні і смачні, однак, якщо не розрахувати і купити занадто багато, частина з них зіпсується і їх доведеться викинути. Дослідники рекомендують купувати заморожені продукти, — це більш раціонально і економічно, а оскільки для заморозки відбирають найстигліші овочі і фрукти-ще й дуже смачно і поживно.

Рішення про те, чим перекусити протягом дня впливає не тільки на особисте самопочуття, а й на здоров’я нації і навколишнього середовища. Купівля сезонних продуктів місцевого виробництва, виключення з щоденного раціону м’яса та інших тваринних продуктів, відмова від промислово перероблених продуктів допоможе знизити вуглецевий слід від виробництва продуктів харчування і зберегти планету.