Продукти, що руйнують кишечник: від чого відмовитися

Безліч захворювань і дисфункцій кишечника трапляються через неправильно підібраного раціону і шкідливої їжі. Синдром роздратованого кишечника або дисбактеріоз – малоприємні штуки. На жаль, ці хвороби нерідко трапляються в нашому організмі і завдають дискомфорт в повсякденному житті.


                                    Продукты, разрушающие кишечник: от чего отказаться

Що не рекомендується вживати в їжу, щоб уникнути проблем з шлунково-кишкового тракту? Познайомимося докладніше з основними ворогами нашого організму, дізнаємося, що вони викликають і найголовніше – як з ними боротися.

Бродіння в кишечнику

Якщо після їжі з’являється відчуття переповненості, в кишечнику щось дивно бурчить і перекочується, то це швидше за все бродіння. Воно виникає через надлишок кислотних продуктів. Коли велика кількість крохмалю в нерозщепленому вигляді надходить в кишечник, починається здуття і спазми. При посиленому утворенні газів можлива діарея. На виникнення бродіння впливає безліч факторів, починаючи з повсякденного раціону, закінчуючи віком і настроєм. Тому навіть звичний продукт може викликати неприємні відчуття. Але найчастіше шлунок проявляє роздратування на незвичний продукт або рясне застілля.

Щоб не провокувати бродіння, слід бути обережними з солодощами, борошняними вироби або крохмалем. Дуже часто роздратування кишечника викликають бобові. Не можна різко переходити на вегетаріанський стиль харчування, кількість білкової їжі слід скорочувати поступово. У свій раціон необхідно включати нежирні сорти м’яса і риби, кісломолочку і каші.

Газоутворення в кишечнику

Зі здуттям живота знаком кожен, так як навіть тверді прихильники здорового харчування припускаються помилок. Якщо метеоризм став відбуватися досить часто і регулярно, то це привід для хвилювання. Швидше за все, в раціоні присутній занадто багато їжі рослинного або тваринного походження. Вирішити проблему можливо самостійно. Для цього потрібно скоротити прийом призводять до газоутворення в кишечнику продуктів. Наприклад, газованої води, фруктів, молока і солодощів.

Часто неприємність викликається поєднанням певних продуктів. Щоб уникнути метеоризму не можна вживати сиру редьку з яблуками або злаки з цитрусовими. У деяких випадках до проблем призводить вживання здоби з молоком, особливо вечорами. Причинами прискореного газоутворення в кишечнику також можуть бути непереносимість лактози або глютену.

Відновлення мікрофлори

Сучасні умови іноді змушують нас вживати в їжу фастфуд. Це шкодить кишечнику і дратує його. Поступово, але рано чи пізно такий ритм життя призведе до великих проблем. Тому періодично потрібно допомагати кишечнику відновлювати його мікрофлору.

Головною складовою здорового кишечника, звичайно ж, є вода. Вода спонукає кишечник до роботи, відновлює пошкоджені клітини, покращує процеси всмоктування.

З фруктів корисно вживати яблука, вони виводять з організму токсини і покращують травлення. З овочів корисні буряк і капуста – вони чистять кишечник. Обидва продукти дуже універсальні-їх можна тушкувати, варити, готувати різноманітні салати і навіть пироги.

Ще будуть корисні для нормалізації мікрофлори наступні продукти:

  • кисломолочні продукти з пребіотиками;
  • кефір;
  • квас;
  • висівки;
  • хліб на заквасці;
  • чайний гриб;
  • квашена капуста;
  • овочі та фрукти (як джерело корисної клітковини).

Перелік шкідливих продуктів

Відомий німецький гастроентеролог Томас Фрілінг розповів про те, що прийом неправильних продуктів протягом тривалого часу може привести до зниження імунітету, подразнення стінок кишечника. Також підвищується загроза виникнення раку і цирозу печінки.

Він стверджував, що не рекомендується часто вживати цукор як простий, так і рафінований, цукровмісні продукти, наприклад, мармелад, цукерки або шоколад. Є і протилежна сторона-копчені вироби теж призводять до хвороб. Обережність потрібно дотримуватися при додаванні в раціон майонезу, маргарину або сала.

Інші продукти, що шкодять здоров’ю кишечника:

  • копчені, солоні продукти;
  • смажена, жирна їжа;
  • алкоголь;
  • газовані напої;
  • гострі страви;
  • їжа з консервантами, ароматизаторами.