Ще півстоліття тому проблеми з кишечником виникали переважно у літніх людей. Сьогодні від запорів, метеоризму та інших малоприємних і дуже небезпечних речей страждають люди в 20, 30, 40 років.
У нормі кишечник повинен спорожнятися кожен день; якщо цього не відбувається більше 2 діб, виникає запор. Коли такий стан стає хронічним, організм фактично починає отруюватися продуктами своєї життєдіяльності. Люди з запорами скаржаться на відчуття роздутості в області живота, неприємний присмак у роті, млявість, втома. В результаті довгоочікуваний похід в туалет супроводжується дуже неприємними відчуттями. Проносні препарати і клізми — це разовий захід, так як штучно очищається кишечник швидко звикає до такої допомоги і відмовляється працювати самостійно. Так як же відрегулювати його роботу?
Правильне харчування і питний режим — повірте, капусті, моркві і буряку ваш кишечник дуже радий. Овочі та фрукти містять харчові волокна — клітковину,яка природним шляхом, м’яко і дбайливо виводить зайве з організму. Крім того, не забувайте про горіхи, каші, мюслі, бобові, рослинне і лляне масло. Вода ж сприяє розбухання волокон клітковини і підсилює перистальтику. Стакан чистої питної води кімнатної температури натщесерце допомагає організму прокинутися, запустити роботу шлунка і кишечника.
Рухова активність-сучасна людина більшу частину часу проводить сидячи – в машині, на роботі, в громадському транспорті. Кишечник втрачає тонус і відмовляється працювати, тому рух необхідно. Гуляйте, відмовтеся від ліфта, не поспішайте присісти в метро або автобусі — ці нескладні правила дійсно допомагають.
Вітаміни і рослинні компоненти необхідно вводити в раціон тим, хто страждає від запорів. Так потрібну нашому організму клітковину можна придбати в аптеці за доступною ціною і додавати в їжу. Прийом полівітамінів особливо актуальний в холоди, коли всі процеси в організмі сповільнюються, а корисних речовин для його повноцінної роботи так не вистачає.
І останнє. Якщо запори стали хронічними, спорожняти кишечник все важче, біль, тяжкість і відчуття здавленості періодично стають нестерпними — негайно йдіть до лікаря! Такі симптоми можуть бути першими ознаками серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту, які необхідно лікувати якомога швидше.
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.