Проблеми сидячого способу життя

Проблемы сидячего образа жизни

Сучасна людина більшу частину дня проводить в положенні сидячи – в офісному кріслі, за кермом автомобіля, вдома на дивані. Дефіцит активності не проходить безслідно для організму і приносить свої негативні наслідки.

Сидячий спосіб життя-це як?

Якщо ви проводите більше 2 годин в одному положенні – сидячи або лежачи – за винятком сну і побутових навантажень, то можна говорити про гіподинамії. В результаті атрофується м’язово-скелетний апарат і нервова система, при цьому багаторазово зростає навантаження на хребет. Зниження тонусу м’язів погіршує мозковий кровообіг, що тягне за собою масу негативних наслідків для всього організму в цілому. Гіподинамія провокує активний розвиток безлічі захворювань, найпоширенішими з них є:

  • геморой;
  • порушення постави;
  • варикоз;
  • порушення роботи травної системи;
  • ожиріння;
  • серцево-судинні патології;
  • порушення сну, тривожні розлади.

Гемороєм називають збільшення венозних вузлів в прямій кишці. Захворювання розпізнати дуже легко на ранніх стадіях: спорожнення кишечника супроводжується неприємними больовими відчуттями, з плином часу можуть з’являтися краплі крові, випадання венозного вузла. При виявленні тривожних симптомів необхідно відвідати проктолога, який проведе діагностику і призначить лікування. Уникнути геморою допоможуть спеціальні крісла, сидіння, подушки, комплекс фізичних вправ.

Проблеми з хребтом-бич сучасних офісних працівників. Особливо страждає шия, яка відчуває надмірну напругу при постійній роботі за комп’ютером. Міжхребцеві грижі, протрузії-це теж наслідок сидячого способу життя, причому діагностують їх в основному у молодих людей. Проблеми зі спиною дають знати про себе практично відразу – болем, скутістю, неприємними відчуттями при будь-якої фізичної активності, тривалому знаходженні в горизонтальному положенні. При подібних скаргах необхідно звернутися до невролога, ортопеда, нейрохірурга. Зняти больовий синдром на ранніх стадіях розвитку патології допоможе фізіотерапія і масаж. Якщо захворювання прогресує, будуть потрібні більш жорсткі заходи.

Уникнути проблем зі спиною можна тільки одним способом – збільшити фізичну активність. Спорт, плавання, ходьба, підйом по сходах пішки підтримують м’язовий тонус, який так необхідний для здоров’я опорно-рухового апарату.

Варикозне розширення вен – ще один наслідок гіподинамії. Спочатку захворювання проявляється виключно візуально-змінюється малюнок вен, вони стають більш щільними, але при подальшому розвитку патології можуть утворюватися виразки, виникають кровотечі. При перших симптомах варикозу бажано відвідати флеболога і виконати УЗД вен нижніх кінцівок. Після пройденої діагностики фахівець призначить лікування. Запобігти варикоз допомагає рухова активність, носіння компресійного трикотажу, місцеві засоби (у вигляді кремів і мазей).

Зайва вага і серцево-судинні захворювання при сидячому способі життя – досить поширене явище. Поява надлишкової маси тіла обумовлено низькою руховою активністю, уповільненням обміну речовин, підвищеного утворення глюкози і холестерину. Як результат-погіршується стан і якість судин, які вже не можуть підтримувати кровотік на належному рівні, живити серце, головний мозок. Зайва вага загрожує розвитком діабету II типу, хронічним підвищенням артеріального тиску. Негативні зміни в роботі серцево-судинної системи провокують розвиток хронічного коронарного синдрому, призводять до ішемічних і геморагічних інсультів.

Уникнути подібних станів допоможе рухова активність, корекція ваги і своєчасне звернення до фахівця для призначення адекватної лікарської терапії.

Захворювання травного тракту-ще одна поширена проблема у страждають гіподинамією. При зниженні м’язів тонусу живота погіршується моторика кишечника, як наслідок – перестають нормально засвоюватися корисні мінерали і вітаміни, атрофується внутрішня стінка органу. Про проблеми з шлунково-кишкового тракту говорять відчуття тяжкості після їжі, болі при дефекації, нудота, здуття живота, метеоризм. У такій ситуації потрібна консультація гастроентеролога. Щоб уникнути проблем з травленням, уважно стежте за своїм раціоном, намагайтеся харчуватися правильно і збалансовано, уникаючи великих порцій, великої кількості мучного, жирного, солодкого.

Неврологічні проблеми, безсоння і тривожні розлади при сидячому способі життя виникають досить часто. Необхідність освоювати велику кількість інформації, постійні психоемоційні перевантаження, відсутність можливості повноцінно розслабитися протягом дня негативно позначається на стані нервової системи. Справитися з дратівливістю, апатією, безсонням, занепадом сил допоможе психолог або психотерапевт. Спеціаліст не тільки скоректує патологічний стан, але і дасть рекомендації, як уникнути подібних проблем в майбутньому.