Захворювання щитовидної залози – в чому небезпека?

Заболевания щитовидной железы – в чем опасность?

Хвороби щитовидної залози по частоті зустрічаються займають друге місце серед всіх захворювань ендокринної системи. Щитовидна залоза-один з найбільш важливих і вразливих органів цієї системи, який відповідає за обмін йоду і виробляє безліч гормонів, життєво необхідних для правильного розвитку і здоров’я людини.

До групи ризику по захворюваннях щитовидної залози входять діти, підлітки, жінки, в тому числі вагітні і люди старше 45 років. Існує і спадкова схильність до захворювань щитовидної залози.

Як правило, порушення роботи щитовидної залози не проходить непоміченим і супроводжується цілим рядом симптомів. Може відзначатися слабкість, підвищена пітливість, прискорене серцебиття, мимовільне тремтіння пальців, підвищена дратівливість, різкі перепади настрою, порушення сну, порушення маси тіла, набряки, порушення координації рухів, зниження уваги та інші симптоми.

Якщо говорити про захворювання щитовидної залози і вагітності, то доведено зв’язок з такими ускладненнями, як порушення розвитку плода, загроза втрати вагітності, невиношування, передчасні пологи, слабкість родової діяльності та ін.

Лікування проблем, пов’язаних із захворюванням щитовидної залози повинен проводити тільки висококваліфікований лікар-ендокринолог. Відсутність лікування або неправильно підібрана терапія може привести до порушення інших функцій організму і розвитку важких ускладнень. Саме тому потрібно вчасно звертати увагу на розвиток симптомів захворювання і проходити регулярне обстеження. Обстеження зазвичай полягає у визначенні гормонів щитовидної залози і проведенні ультразвукового дослідження.

УЗД щитовидної залози

Будь-яка спеціальна підготовка до даного дослідження не потрібно. Зазвичай УЗД проводиться в положенні пацієнта ” лежачи на спині» або в положенні «сидячи». Процедура займає 15-20 хвилин. Протипоказань до проведення УЗД щитовидної залози немає. Метод УЗД для виключення захворювань щитовидної залози – входить в сучасні стандарти обстеження, він високоінформативний і абсолютно безпечний для пацієнтів будь-якого віку.

За допомогою УЗД фахівець може побачити різні зміни структури цього органу (вузлові і пухлинні утворення, кісти, запальні та інші зміни) і визначити характер кровотоку (доплерографія) в них.

Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.