Гормони і зниження ваги: яка їх взаємозв’язок

Струнка фігура-мрія кожної жінки. З віком контролювати і підтримувати необхідну вагу стає все важче. У чому ж причина? Спробуємо розібратися в цьому питанні.


                                    Гормоны и снижение веса: какова их взаимосвязь

Які гормони впливають на масу тіла

Основна причина набору кілограмів-збої в роботі ендокринної системи. На вагу впливають наступні гормони:

  • Естрогени. Це естрадіол, естріол і естрон. У кожного своя функція. Один іншому не еквівалентний. Естрадіол домінує в жіночому організмі, виробляється за допомогою яєчників. Регулює кров’яний тиск, підвищує лібідо, покращує метаболізм. З приходом менопаузи його концентрація в організмі зводиться до нуля. Втрата організмом естрадіолу призводить до уповільнення обміну речовин, тому знизити вагу в цьому випадку стає складніше. Також дефіцит естрадіолу призводить до зниження рівня серотоніну – речовини відповідає за наш настрій. Виникає ризик появи безпричинного занепокоєння, дратівливості, депресивного стану, порушення режиму сну. 
  • Прогестерон. Активізується в організмі жінки під час вагітності, впливає на апетит. Відбувається уповільнення руху їжі, жінка поглинає більшу кількість поживних речовин. Прогестерон сприяє зниженню фізичної активності. Результат-надлишкові кілограми.
  • Тестостерон. Це чоловічий гормон, але він присутній і в жіночому тілі. У невеликій кількості. Відповідає за сексуальний потяг і накопичення м’язової маси. На відміну від естрогенів і прогестерону, допомагає знизити вагу, використовуючи жири в якості горючого матеріалу – спалюючи їх. З віком показник тестостерону падає. Обмін речовин і спалювання жирів сповільнюється, людина гладшає.
  • Гормони, що виробляються щитовидною залозою. Це Т3 і Т4. Основна функція-регулювання метаболічного процесу. Порушення в їх роботі призводять до підвищеної маси тіла;
  • Кортизол. Його кількість в організмі безпосередньо пов’язане зі стресовими ситуаціями, що провокують викид адреналіну. Перенесений стрес викликає гостре відчуття голоду, бажання вжити в їжу багато солодкого і випічки. Тому зв’язок гормону кортизолу і труднощів при зниженні ваги очевидна.

Гормональні порушення та проблеми з вагою

Ожиріння не завжди є наслідком переїдання і неправильного харчування. Причиною надмірної маси можуть бути захворювання, пов’язані зі збоями в роботі гормональної системи організму. Це порушення у функціонуванні яєчників, надниркових залоз, щитовидної залози, гіпофіза. У таких випадках, допомогти може тільки звернення до лікаря.