Гормони, що відповідають за схуднення

Найпоширенішою причиною набору надлишкової маси тіла є неправильне харчування. Переїдання, надмірне вживання борошняних солодких виробів після стресових ситуацій та інші шкідливі звички. Втім, в деякі випадках, проблема криється зовсім не в харчовій поведінці. Згубний вплив надають малорухливий спосіб життя, екологія. Поява зайвих кілограмів може бути пов’язано з гормональним збоєм і виступати в якості симптому захворювань репродуктивних органів.


                                    Гормоны, отвечающие за похудение

Як гормони пов’язані з вагою людини

Гормони регулюють функціонування внутрішніх органів. Беруть участь в процесі формування почуття голоду. Сприяють правильному росту і розвитку. Налагоджують обмін речовин. Тому одним з факторів, що провокують виникнення зайвої ваги і ожиріння першого ступеня, визнаний гіпотиреоз. Це своєрідна патологія щитовидної залози, що характеризується зменшенням вироблення тироксину і трийодтироніну.

Призводить до уповільнення метаболізму в організмі, що ускладнює схуднення. Найчастіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Спортивні тренування, вживання низькокалорійної їжі, стають малоефективними. Без медикаментозного лікування і спеціального індивідуального дієтичного меню не обійтися. Тільки відновивши роботу щитовидки слід приступати до схуднення.

Гормони, що відповідають за схуднення у жінок

Лептин

Більш відомий як гормон голоду, виробляється жировими клітинами. Головне його завдання полягає в транспортуванні імпульсів до мозку, які сигналізують про те, що пора заповнити рівень енергії і вгамувати голод. Якщо в раціоні присутня велика кількість продуктів, збагачених глюкозою і фруктозою, а сон ненормований, то надлишок лептину неминучий. Організм почне відчувати сильну потребу в цьому гормоні. Поступово утворюється залежність. Мозок перестане правильно обробляти надходять імпульси. 

В результаті людина не зможе повноцінно придушити голод, домогтися відчуття повного насичення, збільшить розмір порцій звичних страв, що і посприяє набору ваги.

Існує простий, дієвий спосіб виправлення ситуації. Необхідно уважно стежити за режимом сну. Спати не менше 8 годин на добу. Доповнити повсякденне меню продуктами, що містять жирні кислоти Омега-3 і Омега-6.

Кортизол

Виробляється при стресі. Недолік сну, нервова робота, тривале емоційне напруження, Регулярний пропуск сніданків і перекушування на ходу, викликають підвищення гормону в організмі. До того ж, багато хто володіє згубною звичкою справлятися з нервовим потрясінням за допомогою висококалорійної їжі.

Здоровий сон знизить рівень кортизолу. Прискорять схуднення продукти, що містять триптофан, який утворює Мелатонін: індичка, сир, ківі і вишня.

Інсулін

Синтезується підшлунковою залозою. Бере участь у стабілізації рівня цукру в крові. Зловживання солодощами провокує непередбачувані коливання інсуліну. Активізує трансформацію глікозидів в жирові відкладення. Бажаючим схуднути, варто утриматися від солодкого. Вживати білкові продукти, свіжі овочі, які не містять крохмалю, мікрозелень і бобові культури.

Естроген

Це ціла група стероїдних гормонів. Відповідає за розвиток статевих органів, статеве дозрівання, репродуктивну функцію. У жінок зниження рівня естрогену призводить до появи зайвої ваги. Жирові відкладення відкладаються в області живота.

Спортивні вправи, поїдання овочів, насичених клітковиною і фолієвою кислотою, збалансують гормональний фон. Притому необхідно скоротити вживання червоного м’яса і цукру.

Грелін

Ще один гормон голоду. Утворюється всередині клітин шлунково-кишкового тракту. Впливає на роботу ендокринної системи. Концентрація збільшується перед прийомами їжі і при дотриманні строгих дієт, інтервальному голодуванні, нестачі сну. Надмірно збуджує апетит, втрачається контроль над бажанням поїсти.

Допоможуть зміна раціону, відмова від газованих напоїв і заняття спортом.

Нейропептид Y (NPY)

Синтезується в головному мозку, стимулює апетит. Діє одночасно як медіатор і гормон. Рівень збільшується при нервових потрясіннях, недостатньому вживанні білка, голодуванні.

Тому, щоб схуднути, необхідно скласти збалансоване меню, включити рибні страви. Продукти містять білкові речовини рослинного і тваринного походження.

Тетрайодтиронін, трийодтиронін

Виробляються щитовидною залозою. Регулюють швидкість метаболізму. Недостатній вміст гормонів в крові, уповільнює обмін речовин. Внаслідок чого, з’являється зайва вага, хронічна втома. Порушується функціонування шлунково-кишкового тракту.

Щоб збільшити рівень, потрібно вживати брокколі, листові овочі і сою.