Алкоголь і тренування: чому не варто поєднувати

Професійні спортсмени і лікарі одностайні в думці, що спортивні тренування і алкоголь абсолютно несумісні. Спроби займатися спортом, вживши перед цим алкогольні напої, не тільки зводять нанівець результати занять, а й можуть навіть завдати відчутної шкоди здоров’ю. Чому ж поєднання алкоголю і спорту так згубно позначається на організмі?


                                    Алкоголь и тренировки: почему не стоит совмещать

Вплив алкоголю на організм під час тренування

При оцінці впливу, що чиниться алкоголем на організм під час тренувального процесу, важливо враховувати інтенсивність навантажень, а також кількість і фортеця спиртного.

Чим вище навантаження, тим більшої шкоди він надає.

Відповідно, стакан пива, випитий до або після тренування професійного спортсмена більш критичний, ніж той же стакан пива до або після легкої фізкультури.

Однак навіть сама мінімальна навантаження не повинна бути приводом повністю розслабитися і безконтрольно поєднувати свої заняття з випивкою. Негативні наслідки будуть в будь-якому випадку.

Які порушення ймовірні

Водний обмін

Перш за все, спирт викликає зневоднення організму. Про це свідчить почуття спраги, яке часто мучить після великого застілля. Для того, щоб його засвоїти, витрачається велика кількість рідини, на відновлення рівня якої в подальшому йде до декількох днів. Етиловий спирт прискорює сечовипускання, а заняття спортом посилює потовиділення. Все це разом призводить до критичного зниження рівня води в організмі. Тренування при зневодненні-це швидка стомлюваність, погіршення витривалості і велике навантаження на м’язи.

Координація

Під впливом етилового спирту знижується швидкість реакції, а також притупляється рівновагу. А це може зробити тренування не тільки малоефективними, але і небезпечними.

Ендокринна система

Алкоголь чинить серйозний вплив на гормональний фон організму. Він здатний знизити рівень тестостерону, паралельно підвищивши естроген. Особливо це стосується такого популярного напою як пиво. Без потрібної кількості тестостерону неможлива достатня регенерація м’язів, а значить м’язова маса не буде рости. Естроген ж у великих кількостях призводить до збільшення жирових відкладень і проблем з кровопостачанням. Ще один гормон на синтез якого серйозно впливає етиловий спирт – це кортизол або гормон стресу, що виробляється корою надниркових залоз і допомагає організму впоратися з екстреними ситуаціями. Під дією спирту вміст кортизолу сильно підвищується. Слідом за кортизолом зростає рівень глюкози і прискорюється утворення жирових накопичень. А значить ефективність тренування різко сходить нанівець.


                                    Алкоголь и тренировки: почему не стоит совмещать

Правила вживання до і після тренування

Через скільки часу після вживання алкоголю можна займатися спортом? Фахівці стверджують, що в ідеалі повинно пройти не менше двох діб.

Тренування в стані похмілля дають величезне навантаження на серцево-судинну систему і в важких випадках можуть навіть спровокувати зупинку серця. Тому варто почекати, поки етиловий спирт буде повністю перероблений організмом. При цьому, тренуючись після бурхливого застілля, необхідно уникати особливо великих і незвичних навантажень.

Інше питання, скільки має пройти часу після занять спортом, щоб можна було вжити напої, уникнувши при цьому шкідливих наслідків. Не варто пити відразу по закінченню тренування. В цей час організм найбільш інтенсивно відновлюється після фізичного навантаження, алкоголь же цей процес гальмує і зводить нанівець. Особливо це стосується силових тренувань. Мріючи наростити м’язову масу, варто пам’ятати, що кілька кухлів пива після тренування приведуть до того, що біцепси не виростуть. Під дією етилового спирту сповільнюється синтез амінокислот, а це значить, що навіть маленька пляшечка зведе всі зусилля нанівець. В ідеалі потрібно відкласти його вживання приблизно на добу. В крайньому випадку варто утриматися на 6-9 годин.

Щоб знизити шкоду при заняттях спортом слід дотримуватися наступних правил:

  • намагатися вживати виключно якісний алкоголь;
  • уникати змішування напоїв;
  • пити більше води під час і після тренування;
  • розумно оцінювати свої сили і стан, перед тим як приступити до занять спортом.