Протягом довгих років дослідники говорять людям про те, що не можна зловживати алкоголем. Вже є купа досліджень, які доводять, що всі хвороби і проблеми починаються з кишечника. Вже доведено, що захворювання серцевої і судинної системи, травної тракту безпосередньо пов’язані з мікрофлорою шлунково-кишкового тракту. Чим більше фахівці намагаються розібратися в цьому питанні, тим більше переконуються, що всі дороги ведуть в кишечник.
Немає сенсу лікувати захворювання серця, головного мозку або судин, якщо кишечнику потрібно повне відновлення.
Печінка є найбільшою і важливою залозою в організмі людини. Вона виконує безліч функцій і одна з них – очищення крові від токсинів, що надходять в організм з їжею і напоями. Великий удар припадає на печінку з боку кишечника. Алкоголь навіть в малих дозах завдає нашому органу шкоди. Спирт, що міститься в алкоголі, руйнує клітини печінки і, таким чином, підривають роботу цього важливого органу. Через те, що печінка не може належним чином “фільтрувати” кров, всі токсичні речовини потрапляють в інші органи через просвіт кишечника. Через те, що у кишечника підвищується проникність, зростає ризик захворювання печінки. Велика частина венозної крові з травної системи відводиться в портальний кровообіг, яке є частиною подвійного кровопостачання печінки. Печінка-єдиний орган в організмі, який стикається не тільки з поживними речовинами, але також з кишковими бактеріями.
Про зв’язок алкоголю, печінки і мікрофлори кишечника говорив у своєму дослідженні один російський вчений.
Результати дослідження показали, що під впливом ацетальдегіду знижується головна функція слизової оболонки печінки – бар’єрна. У зловживають алкоголем починається активне зростання грамнегативних бактерій, і змінюється склад кишкової мікрофлори. Грамнегативні бактерії є джерелом ендотоксинів, які і провокують запалення в печінці. Алкоголь має прямий вплив на кількісний і якісний склад мікрофлори кишечника. Зростання маси бактерій в шлунково-кишковому тракті збільшується, а разом з цим і погіршується захист стінок кишечника, він стає “дірявим”, так як починає втрачати свою слизову оболонку.
Щоб допомогти печінці відновитися, необхідно в терміновому порядку відмовитися від алкоголю (навіть від слабкого), почати приймати лікарські препарати, які допоможуть відновити в кишечнику потрібну мікрофлору і гепатопротектори.
Чи має градус значення?
Вченими доведено, що чим вище градус алкоголю, тим сильніше виражено пошкодження мікрофлори кишечника.
Крім того алкоголь підвищує рівень інсуліну і веде до збільшення жирових відкладень в печінці. Калорійність алкоголю-700 кілокалорій на 100 грам. Для порівняння, калорійність жиру-900 кілокалорій на 100 грам. При засвоюванні організмом такої калорійної їжі, надлишки калорій починають відкладатися у вигляді жирових відкладень. Гормон лептин, що відповідає за контроль апетиту пригнічується при зловживанні алкоголю, що може привести до переїдань. У людей, що вживають алкоголь, піднімається рівень інсуліну. Так як спирт є потужним джерелом цукру – збільшується огрядність.
У 2005 році була опублікована наукова робота в якій говорилося про проникність кишечника. Виявляється, що чим вище концентрація етанолу, що міститься в спирті, тим “дірявіше” стає кишечник. Таким чином збільшується його проникність. Силу збитку, що наноситься печінки і організму в цілому не можна визначити за градусами, що містяться в алкоголі — Як слабкий, так і сильний алкогольні напої однаково небезпечні для всього організму. Алкоголь одночасно завдає шкоди і печінці, і кишковому бар’єру. Розвиток патологій в хронічних і гострих формах цілком може залежати від кількості і частоти надходження в організм доз алкоголю.
Зараз безліч вчених з усього світу ведуть дослідження в цьому напрямку і ми сподіваємося, що зовсім скоро підхід до лікування багатьох хвороб кардинально зміниться.