Хвороби печінки

Печінка є одним з найважливіших органів в організмі людини. Вона очищає кров від токсинів і отрут, бере участь в утворенні жовчі, відповідальної за розщеплення жирів.

Головна причина, через яку ми не відчуваємо, що наша печінка знаходиться під загрозою захворювання – відсутність в ній нервових закінчень. Найчастіше саме через це до моменту, коли виникають печінкові синдроми, орган вже досить вражений і насилу піддається лікуванню. Щоб бути» в курсі справи ” пропонуємо вам ознайомитися зі списком захворювань печінки.

Згідно зі статистикою більше 170 мільйонів людей мають захворювання печінки. Основною причиною захворювань є переїдання жирної їжі і алкоголь. Хронічні захворювання найчастіше переходять в цироз печінки, при якому повністю змінюються тканини органу. 

Болезни печени

Отже, які ж хвороби у печінки?

  • Різні гепатити, які діляться на хронічні і гострі форми.
  • Функціональний розлад печінки ( жовтяниця): холестаз гестаційного періоду, синдром Жильбера, Дубина-Джонсона, Кліглера-Найяра.
  • Томбрози вен печінки, артеріовенозні свищі.
  • При ураженнях жовчних шляхів всередині печінки: холангіт, запальний процес в жовчній протоці, часткова або повна непрохідність протоки при жовчнокам’яній хворобі, рубцевих змінах тканин.
  • Ракові пухлини печінкових клітин. Освіта лімфом.
  • І найсерйозніше захворювання-цироз печінки. Може з’явитися внаслідок вживання токсичних речовин, таких як алкоголь, а так само під впливом захворювань крові.    
  • Основними симптомами захворювань печінки є:

    • недостатнє продукування жовчі і холестерину;
    • труднощі при перетравленні їжі;
    • погано виведення токсичних речовин.

      Багато проблем пов’язані з печінкою мають схожу симптоматику, тому часто буває складно визначити хворобу.Крім перерахованих вище симптомів людина, що має “неполадки” з печінкою стає сонливим, знижується його працездатність, з’являється дратівливість і швидка стомлюваність.

     

    Коли печінка не справляється з нейтралізацією токсичних речовин, що надходять в організм-з’являються такі ознаки хвороб:

    • судинні зірочки;
    • свербіж шкіри (слабо або сильно виражений);
    • освіта жировиків;
    • почервоніння долонь.

     

    Види гепатитів

    Гепатити діляться на різні форми в залежності від етіології хвороби і від форми її перебігу.

    За формою перебігу хвороби гепатити діляться на гострі і хронічні форми. Гострі найчастіше з’являються в результаті токсичного отруєння. Один з факторів-жовтяниця. Хронічний гепатит найчастіше з’являється через тривалого впливу на організм токсичних речовин. Найчастіше його причинами є тривале вживання алкоголю і медикаментів. Може перейти в гостру форму при підвищених дозах токсичних речовин. Протікає без особливо вираженої симптоматики, тому при відсутності лікування має важкі наслідки – цироз і рак печінки.

    З причин виникнення виділяють інфекційні (вірусні) гепатити; вторинні гепатити на тлі герпетичних інфекцій, краснухи, паротиту («свинки») і т.д.; а також гепатити бактеріальної, паразитарної етіології, токсичні, аутоімунні різновиди захворювання.

    При хворобах печінки необхідно дотримуватися особливої дієти. Цей орган вимагає дбайливого ставлення, особливо в період загострення хвороби. Правильно підібраний раціон-важлива складова для відновлення печінки.

    Отже, що ж можна вживати в їжу, якщо у вас хвора печінка?

    Супи, зварені без великого додавання масла і в щадному режимі (можна як овочеві, так і м’ясні та рибні).  Каші і молочні та кисломолочні продукти з невеликою часткою жиру. Свіжі овочі та фрукти. Хлібобулочні вироби тільки в підсушеному вигляді.

    Продукти, що входять до списку заборони:

    – алкоголь;

    – фаст-фуд;

    – гостра їжа, їжа з великим додаванням спецій;

    – Консерви рибні, овочеві;

    – гриби в будь-якому вигляді.

    Слід пам’ятати про температурний режим вживаних продуктів. Вони не повинні бути занадто холодними або занадто гарячими.