Чим корисна цибуля-шалот?

За рахунок ніжного смаку цибулю-шалот використовується в кулінарії замість ріпчастої. У їжу прийнято вживати молоді цибулини і листя в свіжому і маринованому вигляді, вони додають аромату соусів і супів.


                                    Чем полезен лук-шалот?

Однак це не єдина перевага продукту. На відміну від ріпчастої побратима шалот відрізняється високими дієтичними властивостями, тому він завжди є в меню прихильників здорового способу життя. Згідно з дослідженнями, регулярне вживання продукту позитивно впливає на травну систему. Але якщо є захворювання шлунково-кишкового тракту або підвищена кислотність шлунка, то від шалот краще відмовитися. Велика кількість кальцію зміцнює кістки, зуби і нігті.

Цибулина містить велику кількість цукру, вітаміну С.вона багата калієм, кальцієм, фосфором, залізом. Крім того, в складі продукту є нікель, кобальт, хром, ванадій, молібден, титан, кремній і навіть германій. І це ще не все по корисних речовинах. Цибуля-шалот радує ефірними маслами, фітонцидами, каротиноїдами, вітамінами групи В.

Серед дослідників існує думка, що цибуля-шалот корисний діабетикам, оскільки сірка в його складі сприяє зниженню цукру в крові, а також підвищує чутливість організму до інсуліну. Народна медицина рекомендує застосовувати цибулю як засіб від високого тиску. Пізніше були проведені дослідження, які підтвердили: гіпертонікам корисний шалот.

Як вже зазначалося раніше, людям, що страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, не рекомендують вживати в їжу цибулю-шалот. Також протипоказаннями є захворювання сечостатевої системи, бронхоспазми, ниркові та печінкові захворювання, захворювання підшлункової залози і запори. Присутність продукту в раціоні може спровокувати загострення наявних захворювань, подразнення слизової кишечника і утруднене сечовипускання.