Чим корисний червоний лук для нашого організму?

Червоний, або як може здатися по окрасу — скоріше вже фіолетовий цибулю, відрізняється насиченим смаком. За особливостями вживання і користь нітрохи не поступається звичайному ріпчастої. І одночасно зовсім не схожий на нього.


                                    Чем полезен красный лук для нашего организма?

Чим відрізняється від звичайного ріпчастої

З ботанічної точки зору це близькі родичі, але приблизно 3-4 тисячі років тому в результаті природних мутацій відбувся поділ на підвиди. Історики називають батьківщиною червоної цибулі Середню Азію, але вперше за його культивацію всерйоз взялися на португальському острові Мадейра, звідки він вже в середині XIX століття поширився по всьому світу.

Під пурпурно-червоною шкіркою ховається Біла м’якоть з червоними кільцевими штрихами, яка на смак від класичного ріпчастої відрізняється більш м’яким, позбавленим гіркоти і трохи солодкуватим, витончено пікантним смаком.

Який краще: червоний або білий

Якщо зважити переваги обох овочів, то можна з упевненістю сказати — жоден з них не можна назвати кращим. Але червоний часто погоджуються є люди, які в принципі не люблять ріпчасту цибулю ні в якому вигляді. Крім того, за рахунок меншого вмісту ефірних масел, червоний при нарізці не змушує так сильно «плакати».

Склад і калорійність

Енергетична цінність продукту становить 42 ккал на 100 г.яскравий колір овочу надають специфічні пігменти під назвою антоціани, аналоги яких містяться в буряках, шкірці баклажан, червоному винограді і інжирі. Всупереч поширеному міфу, корисний червоний лук для нашого організму не високим вмістом вітаміну з, якого в ньому практично немає, а вітамінами групи В від 1 до 6. Крім того, він багатий кальцієм, міддю, натрієм і селеном.

Корисні властивості

Згідно з останніми науковими дослідженнями, проведеними в США і Канаді, за антиоксидантними властивостями антоціани не поступаються тим біологічно активним речовинам, які містяться в зеленому чаї. Ось чому вважається, що цей овоч:

  • захищає від несприятливих факторів навколишнього середовища, від забрудненої міської атмосфери до сонячної радіації;
  • продовжує молодість, в тому числі захищаючи від зовнішніх проявів старіння на зразок зморшок і сивини;
  • покращує стан нервової системи і мозку, попереджаючи розвиток депресії.

І звичайно, дуже корисний червоний лук для нашого організму як засіб зміцнення імунітету і поліпшення роботи печінки.

Червона цибуля в кулінарії

Він відомий перш за все, як салатний — завдяки витонченому смаку. Його можна додавати до маринованих овочів. Використовувати для приготування запечених страв з м’яса, птиці та риби. Особливо гармонійно цей овоч поєднується з такими інгредієнтами, як:

  • картопля;
  • шампіньйон;
  • козячий сир;
  • цвітна капуста та брокколі;
  • баклажан.

Шкода і протипоказання

Зовсім не корисний червоний лук для нашого організму в тому випадку, якщо на нього виникає алергічна реакція, а це цілком ймовірно для тих людей, у яких вона проявляється при вживанні плодів, забарвлених в червоні тони. Наприклад, вишні та полуниці.

Цей овоч шкідливий при більшості захворювань шлунково-кишкового тракту, оскільки подразнює слизові шлунка, кишечника і підсилює функціонування підшлункової залози.

Про те, чи допустимо є цей продукт, рекомендується проконсультуватися з лікарем при таких захворюваннях, як хронічна гіпертонія і бронхіальна астма.

Як вибрати і зберігати

Хороші цибулини повинні мати діаметр мінімум в 5 см.вони повинні бути твердими і сухими, з щільно прилягає, рівномірно забарвленої лушпинням. Якщо є бажання запастися овочем на зиму, перевагу слід віддавати пізнім його сортам. У своєму городі урожай рекомендується збирати в ясну, суху погоду, коли за день напередодні не було дощу. Для тривалого зберігання Не можна залишати овочі з ушкодженнями і темними плямами.

Варто пам’ятати про те, що будь-який лук «не любить» вологу, тому в холодильнику його не тримають. Місце заощадження овочевих припасів повинно бути сухим, закритим від прямого сонячного світла і з температурою повітря в межах +18…+ 22 градуси. Можна тримати овоч в ящиках, сітках або підвішувати сплетені з нього «коси».

Як замаринувати

У такому вигляді його можна додавати в салат або подавати як складову овочевого гарніру до основної страви. Для приготування закуски потрібно:

  • 2 цибулини;
  • 50 мл води;
  • 2 ст. л. яблучного оцту;
  • 0,5 ч. л. солі;
  • 0,5 ч. л. цукру;
  • за смаком чорний мелений перець.

Процес приготування:

  • Очищений овоч нарізати тонкими півкільцями.
  • Викласти в друшляк і послідовно обдати окропом і крижаною водою.
  • Перемішати овоч з усіма інгредієнтами.
  • Закрити миску поліетиленовою плівкою і прибрати в холодильник на 2-3 години.