Як з’явився крек пай?

Крек пай без тіні перебільшення можна назвати однією з перлин сучасної американської кухні, відомої і популярної не менше, ніж чізкейк або торт «Червоний оксамит». Це унікальний десерт, що відрізняється хрусткою легкою скоринкою і надзвичайно солодкою, але одночасно ненав’язливою начинкою.


                                    Как появился крэк пай?

Історія рецепта

З’явився крек пай зовсім недавно: світ дізнався про нього всього лише в 2008 році.

Винайшла пиріг Крістіна Тосі-талановита шеф-кухар і засновниця добре відомої в США і Канаді мережі кондитерських і пекарень Momofuku Milk Bar.

Але першими з ним в 2008 році познайомилися жителі Нью-Йорка і це була любов з першого шматочка. Фуд-блогери і ресторанні критики не шкодували похвал цьому вершково-карамельному, м’якому і одночасно хрусткому пирога.

У Росії десерт першим почав подавати ресторан KuznyaHouse, в рамках літнього спеціального проекту Hot Dog Heaven, який, як планувалося, буде спеціалізуватися виключно на хот-догах.

Природно, що такий чудовий пиріг не міг пройти повз цінителів домашньої кулінарії і незабаром його рецепт поширився по кухнях всього світу. Не довелося навіть розгадувати його “формулу”, оскільки сама Крістіна включила крек пай в свою куховарську книгу.

Варіанти рецептури

Оригінальна версія крек паю, десерту, який став легендою швидше, ніж шарлотка свого часу, як це не дивно, складається з найпростіших інгредієнтів.

Крек пай-це пиріг швидкого приготування, який може легко спекти навіть початківець, недосвідчений кулінар.

Його основа-хрустка скоринка, складається з подрібненого в крихту вівсяного печива, приготованого з вівсяних пластівців, яке ретельно перемішують з вершковим маслом і тростинним цукром.

Тісто укладають на дно і боки форми для запікання, акуратно, але не дуже щільно утрамбовуючи.

Для приготування начинки перемішують вершкове масло, жовтки сирих яєць, білий цукор і вершки високої жирності. Після того, як велика кількість начинки виявиться у формі, решту тісто кришать поверх неї.

Потім заготовка відправляється в духовку для нетривалого випікання, а до подачі обов’язково охолоджується і посипається цукровою пудрою.

У рецепті, як це буває з багатьма десертами, звичайно ж, допускається безліч варіацій, включаючи наступні:

  • у начинку можна додавати сухе молоко – так її текстура вийде більш щільною, що нагадує не крем, а цукеркову помадку;
  • для збагачення смаку і аромату начинки можна додати в неї ванільний екстракт, а в тісто-корицю, подрібнені в крихту горіхи;
  • частина вівсяного печива можна замінити на кукурудзяні пластівці.

Доповнюючи розповідь про те, як з’явився крек пай, варто додати, що його авторка спочатку прагнула до того, щоб десерт вийшов таким, щоб його можна було залишати про запас. Вже спечений пиріг можна тримати в морозилці до 3 місяців, а для вживання досить розморозити в холодильнику.

Калорійність і користь

Такий десерт просто не може бути дієтичним – в 100 г пирога міститься близько 450 ккал, представлених швидкими вуглеводами.

І все одно, крек-пай, якщо не їсти його багато, корисний десерт. Адже вуглеводи корисні для роботи мозку і покращують настрій, а ще — заряджають організм енергією.

Вівсяне печиво є джерелом вітаміну В12, а жири з масла і вершків корисні для роботи серця.