Чи можуть ГМО продукти бути небезпечними для здоров’я?

Самі по собі ГМО продукти не є небезпечними. Модифікація генів-це лише метод створення чогось нового. Сама технологія не є небезпечною, але небезпечним може виявитися те, що з її допомогою в результаті отримують.


                                    Могут ли ГМО продукты быть опасными для здоровья?

Головною проблемою ГМО продуктів є хімікати, які часто використовуються при їх вирощуванні. Один з найпоширеніших — це гліфосат. Гліфосат є гербіцидом, тобто хімічною речовиною, що знищує рослинність, в даному випадку бур’яни на плантаціях. У науковому співтоваристві ця речовина було визнано висококанцерогенним, тобто сприяє розвитку ракових утворень. Проте, заборонити його використання поки не вдалося.

Більш того, велика частина ГМО продукції — це знайомий нам джанк-фуд. Ця їжа максимально Марна і при цьому дуже небезпечна для здоров’я.

Що ж стосується гліфосату, то, на жаль, з 1996 року частота його застосування в сільському господарстві не зменшилася, а тільки зросла на 15%. А це означає, що ризик отримати його в своїй тарілці зовсім не залежить від модифікованості.

Вживання яких продуктів призводить до онкології?

Згідно з даними Міжнародного агентства з вивчення раку, список очолюють м’ясні напівфабрикати і ковбасні вироби. Це не означає, що вони також небезпечні як куріння, однак, займають вони почесне друге місце.

Червоне м’ясо класифікується як»можливо канцерогенне”. Зрозуміло, це довгий процес і рак не виникне відразу після з’їденого на обід стейка, але більшості з нас стало б не зайвим скоротити споживання ковбас і червоного м’яса.

Чи дійсно запалення в організмі-причина всіх хвороб?

Запалення як явище — це захисна реакція організму. Нам потрібна ця реакція для боротьби з бактеріями, вірусами, а також раковими клітинами. Нам важливо лише контролювати баланс, щоб запалення не переходили в хронічну стадію, а також, щоб їх не ставало більше, ніж наявних у організму захисних сил.

Порушення в цьому балансі провокують, наприклад, рафіновані вуглеводи і цукру. Вони різко піднімають рівень інсуліну в крові, що не дуже добре, а у відповідь на це організм реагує запальною реакцією. Також більшість з нас вживає занадто багато готової їжі і напівфабрикатів. І те й інше багате насиченими жирами і Омега-6 жирними кислотами, які теж викликають запалення в організмі.

Знімає запальні реакції в організмі їжею є жирні кислоти Омега-3: риба, морепродукти, горіхи, деякі насіння і мононенасичені жири з авокадо, оливкової олії, насіння і горіхів. Для дотримання здорового балансу необхідно, щоб продуктів з Омега-3 було, як мінімум, в два рази більше тих, що містять жири Омега-6 і Омега-9.

Взагалі, кажучи простими словами про те, що корисно, необхідно вибирати:

  • воду замість газованої води;
  • цільнозернове борошно замість рафінованої вищого сорту;
  • горіхи, насіння, авокадо та оливкова олія;
  • рибу і морепродукти замість м’яса.

Протизапальна дієта-це дуже хороший варіант харчування. Вона виключає надмірно рафіновану їжу харчування, величезна кількість м’яса і жирних молочних продуктів, швидкі вуглеводи і цукор. Замість цього дієта передбачає меню повне овочів, фруктів, бобових, цільнозернових круп, горіхів, насіння і багато питної води.