Справа в рибі: здорове серце і засіб від депресії

Риба входить в повноцінний раціон: дієтологи радять ласувати цим морепродуктом двічі-тричі на тиждень. Вважається, що в даному випадку мінімізуються ризики отруєння ртуттю, яку містять деякі мешканці вод. Як бути, якщо хочеться їсти улюблене блюдо щодня? Спробуємо розібратися.


                                    Дело в рыбе: здоровое сердце и средство от депрессии

У чому небезпека ртуті

У помірних кількостях ртуть здоров’ю не шкодить. Однак якщо часто харчуватися продуктами, які її містять, можна отримати гостре отруєння і неврологічну дисфункцію. У дітей же ртуть викликає затримки розвитку.

Великі хижі риби більш насичені ртуттю, ніж дрібні, якими вони харчуються і, відповідно, накопичують небезпечна речовина.

Що допустимо

Однак, на думку професора Еріка Римма з Гарварду, багато хто може собі дозволити харчуватися улюбленими водоплавними щодня. При цьому важливо, щоб порцій продукту з потенційно високим рівнем ртуті в тиждень було не більше двох.

Увага! Дітям і вагітним жінкам дозволяється вживати до трьох порцій будь-якого морського життя на тиждень.

Містять мало ртуті

Креветки, лосось, тіляпія, сом, устриці, оселедець, форель, Гребінці, сардини, устриці

 

Містять багато ртуті

Скумбрія королівська, риба-меч, тайл-Фіш, акула, тунець жовтоперий, Марлін

 

У чому користь

Щоденне вживання риби корисно. І ось чому:

  • Вона насичена білком, мікронутрієнтами і корисними жирами.
  • За допомогою цього продукту можна «розігнати» метаболізм.
  • При такій дієті поліпшується сон, перетворюється шкіра.
  • Продукт допомагає мозку сконцентруватися на поставленому завданні.

Є й інші причини, чому продукт обов’язково слід вживати якомога частіше.

Корисні жири

Омега – 3-жирні кислоти, що стимулюють роботу мозку і допомагають нам залишатися в гарному настрої.

Здоров’я серця

Любите червоне м’ясо? Його цілком можна замінити рибою! Таким чином ви підтримаєте здоров’я серця. Вся справа в поєднанні в цьому продукті поживних речовин. Зокрема, вітамінів В2, D, цинку і заліза, кальцію, йоду і магнезії.

Вживаючи дари моря регулярно, ви знизите ризик серцевого нападу, уникнете розвитку атеросклерозу і збільшите тривалість життя.

Вміст вітаміну D

Цей вітамін виробляється в організмі лише коли ми буваємо на сонці. Від його нестачі часто страждають міські жителі, які проводять багато часу в офісах або вдома. Це призводить до занепаду сил, поганого настрою. Так ось риба допоможе вам знайти форму!

Стоп депресія!

Статистика свідчить: любителі морепродуктів менш схильні до депресії. Можливо, тому, що Омега-3 впливає на вироблення серотоніну та допаміну, які називають гормонами задоволення. Крім того, рибна дієта покращує кровообіг, відповідно, мозок працює краще.

Менша ймовірність аутоімунних розладів

Морепродукти істотно знижують ризик розвитку діабету I. це захворювання ендокринної системи: імунна система дає збій і починає атакувати клітини підшлункової залози, які відповідають за вироблення інсуліну. Також риба захищає організм від:

  • розсіяного склерозу;
  • ревматоїдного артриту.

Розум в силі

На жаль, з роками мозок втрачає активність, гірше реагує на подразники, короткочасна пам’ять погіршується. Однак любителі морепродуктів довше залишаються в хорошій формі-доведено!

Але як бути, якщо ви не ставитеся до них? Включіть в раціон знайомий всім з дитинства риб’ячий жир: це теж допоможе вашому здоров’ю.