На свій захист любителі морських і річкових мешканців наводять вагомі аргументи. На думку перших, морепродукти корисніше, а на думку других, заморожена морська риба втрачає багато свої властивості. Проблема річкових екземплярів-наявність кісток і хрящів. Звичайно, їх можна вийняти, але що за радість сидіти і колупатися в страві весь день? Можна сперечатися годинами, але краще детально дізнатися переваги і недоліки обох варіантів.
Склад і цінність-Загальні відомості
Полиці магазинів радують своєю різноманітністю. На них представлений широкий вибір мешканців річок і морів. Покупці часто орієнтуються виключно на ціну і вибирають те, що можуть собі дозволити.
Омега-3 жирні кислоти необхідні організму для правильної роботи серця. Однак існує не так багато продуктів, в яких вони були б присутні в надлишку. І одним з них є риба.
Вона містить:
- Кальцій;
- Цинк;
- магній;
- Фосфор;
- Селен;
- вітамін.
Її білок перетравлюється всього за 2 години, в той час як м’ясний може зажадати до 5 годин. Дієтологи давно визнали корисні властивості цього продукту.
Особливості річкової риби
Вона рекомендується лікарями для хворих, що мають проблеми з шлунково-кишкового тракту, щитовидною залозою, кровоносними судинами і серцевим м’язом. Також вона знижує рівень холестерину.
Річкова поступається морський за змістом таких мікроелементів, як марганець, мідь, фтор і йод. І в ній менше незамінних жирів. Крім того, вибір дарів моря знижує ризик зараження паразитами, а річкова вода, як правило, чистіше океанської.
Найголовніше-дотримуватися основних стандартів безпеки. Краще купувати продукт з перевірених джерел.
Вирощена в штучних водоймах риба більш безпечна. Проте, її також слід піддавати повній термічній обробці перед вживанням. Прісноводні мешканці, хоча і не так багаті мікроелементами і жирними кислотами, як морські, проте є джерелом дієтичного білка.
Чим відрізняється морська риба
Люди вважають її одним з найкорисніших продуктів. Вживаючи її регулярно, можна вберегти себе від різних серцево-судинних захворювань. До її складу входить ряд вітамінів і поліненасичених кислот, які позитивно впливають на стан шкіри, нігтів і волосся, що робить цей делікатесний продукт важливим для дам.
Серед усіх видів експерти виділяють червону рибу, таку як лосось, кета і горбуша.
Тріска і хек – пісний продукт, відповідний для дієтичного харчування, – відносяться до більш доступним, але також корисним видам. Вони містять багато білка, кальцію та вітаміну В12 і безпечні для вживання під час вагітності.
Який вид вибрати
І морська, і річкова риба цінні по-своєму, тому при виборі слід керуватися особистими смаками.
Вибираючи улов для свого столу, важливо враховувати інформацію про походження продукту, особливості приготування і способі оброблення. Все це впливає на якість і кінцевий смак страви.
Але найважливішою вимогою є свіжість і наявність відповідних документів, що підтверджують якість, які буває важко знайти в супермаркетах, не кажучи вже про вуличні ринки. Отруєння може привести до сумних наслідків.
Як визначити якісний продукт
На ринках слід купувати тільки свіжу живу рибу. При виборі варто звертати увагу на зовнішні ознаки, такі як запах, колір і щільність, які можна використовувати для визначення якості.
- Аміачний запах повинен серйозно насторожити.
- Луска якісної риби пружна і блискуча.
- Неприпустимо, щоб плавники і хвіст були сухими або липкими.
- Луску зіпсованої риби важко видалити, вона здається тьмяною і безбарвною.
- У свіжої риби яскраві, блискучі очі, які злегка виступають.
- Каламутні, запалі очі-нехороша ознака.
- При покупці дорогої риби, такий як осетер, потрібно проявити особливу уважність. Відомі випадки, коли недобросовісні торговці промивали несвіжу осетрину в оцті і видавали її за свіжу.