Як виглядає і де росте радиккіо

Радиккіо – одна з різновидів листяного цикорію з винно-червоним листям, особливо популярного в Західній Європі. На вигляд ця рослина нагадує червонокачанну капусту, але це не так. Цей овоч має злегка гіркуватий, пряний смак, що робить його популярним інгредієнтом в приготуванні овочевих салатів і гарячих страв. Особливо він користується популярністю серед кухарів італійської кухні.


                                    Как выглядит и где растет радиккьо

Про цю рослину відомо ще з давніх часів. Про нього згадував у своїх працях давньоримський письменник Пліній Старший, вихваляючи цілющі властивості радиккьо. Цей овоч містить багато цинку, вітаміну до і міді, а також є відмінним джерелом вітамінів, допомагає впоратися з безсонням і головними болями.

Сорти радиккьо

Овоч вирощують переважно в теплих, середземноморських регіонах зі сприятливим кліматом. Лідером в культивуванні цього салату і його поставках по всьому світу є невелике село в італійській області – Тревізо.

Існують безліч різновидів радиккью, але найпопулярнішими з них є:

  • Радиккіо з Кіоджі. Вирощують цілий рік. Має великий качан з яскраво-фіолетовими листям.
  • Радиккіо ді Кастельфранко. Пізній сорт, який дозріває в листопаді-грудні. Салат з невеликою серцевиною і світло-зеленим листям.
  • Радиккіо з Тревізо. Найбільш ранній по дозріванню вид. Нагадує салатний цикорій з довгими довгастими фіолетовими листками.
  • Користь і шкода вживання радиккьо

    Радіккьо багатий поживними речовинами (вітамін е, до, калій, мідь) і антиоксидантами, тому регулярне додавання салату в раціон харчування значно підвищує імунітет і допомагає поліпшити здоров’я людини.

    До корисних властивостей вживання салату можна віднести:

    • Запобігає росту ракових клітин. Зміст в листі великої кількості вітаміну до значно знижує ризик виникнення раку простати на ранніх стадіях прояву хвороби. Антиоксиданти в овочі допомагають боротися з клітинами раку печінки.
    • Нормалізує роботу органів зору. Органічні пігменти в складі, зокрема лютеїн і зеаксантин, запобігають вікові очні захворювання і особливо корисні для сітківки очей.
    • Знижує ризик серцевих захворювань. Як відомо, цей продукт використовується в середземноморському дієтичному харчуванні. Ця дієта на 30% знижує ризик серцево-судинних захворювань, допомагає очистити кров і нормалізувати артеріальний тиск, а також попередити ризик раптової серцевої недостатності.
    • Зміцнює кістки. Вітамін до сприяє мінералізації кісткової тканини, тому овоч рекомендують вживати в їжу для профілактики і лікування остеопорозу.
    • Володіє протипаразитними властивостями. Дослідження показало, що екстракт салату має протипаразитну дію на особливий тип круглого черв’яка та інших видів паразитів.

    Незважаючи на корисні якості цього овоча, він може завдати і шкоди здоров’ю людини. Оскільки радиккіо містить багато вітаміну K, який сприяє згортанню крові, цей листовий салат не рекомендується людям, які приймають препарати, що розріджують кров.

    Як вибрати і зберігати

    При виборі салату варто звернути увагу на листя. Вони повинні виглядати свіжими, яскравими і неушкодженими. Якщо на листках є потемніння або вони пов’ялі, це говорить про те, що салат зберігали довгий час. В такому випадку від покупки краще відмовитися.

    Зберігати продукт слід в холодильнику, але не більше 2-3 днів. При тривалому зберіганні овоч втрачає свої смакові і корисні якості. Перед тим, як відправити салат в холодильник його не рекомендується мити.

    Використання в кулінарії

    У кулінарії радиккьо використовують в приготування салатів, овочевих рагу, використовують як гарнір до м’ясних страв. Володіючи яскраво-вираженим смаком і ароматом, радиккьо може прикрасити будь-яку страву. В італійській кухні його вважають за краще тушкувати в червоному вині або оливковій олії.

    Листя червоного салату чудово доповнюють страви з тунця і руколи, заправлені оливковою олією. Одне з найсмачніших і вишуканих страв в Італії є пенне з радиккіо, оливками і помідорами черрі. Приготувати його простіше простого!

  • Для початку радиккьо потрібно бланшувати, щоб пішла гіркота. Листя поміняють колір, але пікантність і насиченість смаку залишаться колишніми.
  • Качан розрізати на дві частини і опустити в киплячу воду на пару хвилин. Потім відкинути в друшляк, дати охолонути і нарізати тонкими смужками.
  • Твердий сир натерти на крупній тертці, нарізати пару зубчиків часнику.
  • У розігріту сковороду додати оливкову олію, часник, чебрець і нашатковане листя салату. Обсмажте на повільному вогні 3 хвилини і додайте навпіл помідори черрі, оливки та червоне вино, перемішайте і тушкуйте 7-8 хвилин.
  • Заздалегідь відварені макарони викласти в сковороду до овочів, перемішати і посипати сиром і листям базиліка.
  • Подають пасту пенне зазвичай з легким класичним томатним соусом.