Крупи-незамінне джерело повільних вуглеводів, рослинного білка, мікроелементів. У них також міститься багато вітамінів, в основному групи В і Е.рослинні волокна в складі будь-якої крупи сприяє виведенню шлаків з організму, нормалізує роботу кишечника.
Склад і калорійність
Рис багатий вітамінами, особливо групи В і Е.як відомо, вітамін в необхідний для нормальної роботи нервової системи. Крім того, він сприяє зміцненню нігтів, волосся. А вітамін Е, що входить в структуру рисової крупи, успішно попереджає ранні зморшки.
На користь пшенки говорить той факт, що вона ефективно бореться з негативними наслідками забрудненого навколишнього середовища. Корисні компоненти в складі пшона здатні вивести з організму солі важких металів, інші шкідливі речовини. Велика кількість калію в складі пшоняної каші дозволяє успішно боротися з хворобами серцево-судинної системи.
Таким чином, щоб остаточно визначитися, що корисніше: рис або пшоно, потрібно уважніше вивчити склад і калорійність даних продуктів.
Рис
Калорійність даної крупи 303 ккал на 100 г.
- Білки-7,5 г;
- Вуглеводи – 62,3 г;
- Жири – 2,6 г.
Крім того, в складі є:
- Рослинне волокно;
- Вітаміни А1, В1, В2, В3 (РР), В4, В5, В6, В9, з, Е, Н;
- Калій;
- Магній;
- Фосфор;
- Кальцій;
- Залізо;
- Натрій;
- Йод;
- Цинк;
- Мідь;
- Амінокислоти та ін.
Пшоно
Калорійність крупи 342 ккал на 100 г.
- Білки – 11,5 г;
- Жири-3,3 г;
- Вуглеводи – 66,5 г.
До складу зернової культури входять:
- Клітковина;
- Вітаміни А, В1, В2, В3 (РР), В6, В9, з, Е;
- Калій;
- Кальцій;
- Фосфор;
- Магній;
- Натрій;
- Залізо;
- Йод;
- Цинк;
- Мідь;
- Амінокислоти та ін.
Чим корисні рис і пшоно
Крім багатого складу, обидві крупи мають корисні властивості.
Корисні властивості рису:
Корисні властивості пшона:
Які бувають протипоказання
Перш ніж остаточно визначитися з питанням, що корисніше: рис або пшоно, варто ознайомитися з протипоказаннями обох продуктів.
- Рис не рекомендується вживати при хворобах слизової шлунка, кишечника, шлунково-кишкового тракту. Ні в якому разі не можна включати рис в раціон харчування людям, що страждають на цукровий діабет. Часте вживання крупи зазвичай призводить до запорів, метеоризму, здуття живота.
- Пшоняну кашу рекомендується вживати з особливою обережністю тим, у кого хвороби шлунка і кишечника – виразки, гастрити. Пшоно заборонено людям, у яких спостерігається патологія щитовидної залози, низька кислотність організму, а також тим, хто страждає запорами.
Слід також брати до уваги індивідуальну непереносимість компонентів, що входять до складу обох круп. При виявленні алергічних реакцій від вживання продуктів краще відмовитися.
Не існує однозначної відповіді, що корисніше: рис або пшоно? Вибір тієї чи іншої зернової культури залежить від власних уподобань і індивідуальних особливостей організму.