Чим корисна для здоров’я квашена капуста

Квашена (ферментована) капуста прийшла в європейські країни з Китаю, де в стародавні часи використовувалася для збереження продукту від псування. Але як з’ясувалося згодом, овоч, приготований без солі, багатий вітамінами і мінералами, і несе істотну користь для здоров’я. Притому, що смак продукту практично повністю зберігається. Про перевагу квашеної капусти, її використанні для збереження здоров’я, і що з приводу продукту говорять лікарі і дієтологи, читайте нижче.


                                    Чем полезна для здоровья квашеная капуста

Цінність квашеної капусти

Така закуска не містить жирів, а енергетична цінність 100 г продукту 19 ккал. У складі великий обсяг вітамінів групи B, C, K1, багато калію, заліза, марганцю, фолатів. Листя Рослини-джерело пробіотиків і пребіотиків, клітковини, ферментів.

Користь квашеної капусти:

  • Оздоровлює кишечник. Завдяки соку, затягуються виразки шлунка і 12-палої кишки. Корисні бактерії захищають від вірусів і грибків, патогенної мікрофлори.
  • Покращує стан ротової порожнини, зубів і ясен. Підтримує здоров’я і ріст волосся.
  • Захищає від хвороб серця. Цьому допомагають вітаміни групи B.
  • У складі багато елементів, що знижують рівень холестерину і надають протизапальну дію.
  • Вітамін C в складі квашеної капусти, захищає від канцерогенів, підвищує імунітет, зміцнює і очищає стінки кровоносних судин. Особливо це важливо в зимовий період, коли цитрусові нездатні задовольнити потреби людини в аскорбіновій кислоті.
  • Допомагає при схудненні. Сік овоча містить тартронову кислоту, яка стримує перетворення вуглеводів в жири.
  • Сприяє омолодження дерми і всього організму. Присутні в квашеній капусті вітаміни A і E розгладжують зморшки, оздоровлюють шкірні покриви, регенерують клітини печінки.
  • Усуває похмільний синдром, зневоднення, підвищує витривалість організму, покращує мозкову діяльність, відновлює кісткову тканину.
  • Допомагає при геморої, токсикозі, регулює роботу передміхурової залози.
  • Квашену капусту рекомендують при хворобах кишечника та інших органів.

    Шкода

    При всій корисності продукт іноді завдає шкоди організму.

    Побічний ефект:

  • Підвищення тиску. Так як капуста затримує рідину в організмі, це призводить до зниження діурезу. І, як наслідок, зростання тиску. Тому людям, схильним до підвищення тиску, їсти закуску слід з обережністю або зовсім виключити з раціону.
  • Збільшення кислотності шлункового соку. Це шкідливо при виразці, запальних хворобах шлунка, гастриті. В цьому випадку ферментована капуста протипоказана.
  • Загострення ниркової недостатності. Органічні кислоти, що містяться в квашеній капусті, викликають ускладнення при хворобах нирок. У цій ситуації рекомендують обмежити вживання.
  • Неконтрольоване споживання продукту призводить до метеоризму, болів в шлунку, діареї, а значить, зниження якості життя, активізації хронічних запальних хвороб кишечника. Особливої небезпеки схильні діти до 2-3 років.
  • Представники медицини про вживання квашеної капусти

    Думки медиків тут сходяться. Так, кандидат медичних наук, дієтолог Олег Іришкін висловився про те, що при бродінні в капусті зростає концентрація корисних бактерій, які позитивно впливають на зміцнення імунітету, розвиток шлунково-кишкової мікрофлори. І зробив акцент на те, що якщо щодня вживати 100-150 г квашеної капусти, то це неоціненна користь в боротьбі з ГРВІ.

    Лікар-ендокринолог Татевік Сергіївна Туманян додає, що при прийомі в їжу квашеної капусти знижується ризик виникнення ракових пухлин. Адже завдяки капусті, що містить великий відсоток біфідобактерій і ферментованих харчових волокон, виробляється протизапальний ефект, що оберігає здорові клітини від пошкоджень і перетворень, які провокують розвиток злоякісних новоутворень.