9 заборонених продуктів в раціоні годуючої матері

Кожна жінка хоче, щоб її дитина росла здоровою. Якщо говорити про спосіб годування після пологів, то багато молодих мам роблять свій вибір на користь годування грудьми. Адже мамине молоко містить всі необхідні вітаміни, мінерали, антитіла, речовини, що налагоджують роботу кишечника крихти. До того ж грудне вигодовування не вимагає фінансових витрат.


                                    9 запретных продуктов в рационе кормящей матери

Продукти, якими харчується мама, впливають на організм немовляти передаючись з молоком. Крім користі, харчування матері може завдати шкоди, викликавши алергічну реакцію і спровокувати проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту. Тому дуже важливо правильно скласти своє меню відразу після пологів, відмовившись від шкідливих продуктів. 

Кофеїн

Якщо мама до народження малюка була кавоманкою, то в період лактації відмовитися від чашечки ароматного напою буде дуже непросто. Але неконтрольоване споживання кави може негативно позначитися на самопочутті малюка у вигляді збудливості, порушення сну, алергії. Також напій має сечогінну дію, сприяє виведенню рідини з організму, що призводить до зневоднення і запорів. Слід пам’ятати, що крім кави, кофеїн міститься в чаї, какао, шоколаді, кока-колі, енергетичних напоях. Їх теж бажано виключити.

Риба з ртуттю

Одним з найбезпечніших джерел білка, який рекомендується вживати годувальниці, є риба. Корисно включити в раціон тунець, хек, лосось, минтай в тушкованому або запеченому вигляді. У той же час деякі види океанічної риби містять небезпечну для нервової системи немовляти ртуть. Найчастіше це з’єднання накопичують такі види риб як акула, кахельник, королівська скумбрія. На період лактації від них потрібно відмовитися. 

Штучні підсолоджувачі

Такі замінники цукру, як мед, тростинний і кокосовий цукор можуть стати причиною розвитку алергії у грудничка. Тому краще віддати перевагу коричневому цукру, стевії або фруктозі.

Алкоголь

Раніше вважалося, що стакан пива або келих вина, випиті безпосередньо перед годуванням дитини допоможуть збільшити лактацію, зняти нервову напругу у мами і поліпшити дитячий сон. Сучасні дослідження це спростували. Алкогольні напої згубним чином впливають на рівень продукції молока і тривалість лактації. Діти, які отримують алкоголь разом з материнським молоком, часто відстають у психомоторному розвитку.

Шоколад

Мамі, що годує рекомендується виключити з раціону шоколад в перші два місяці після народження малюка. Найбільш частими наслідками вживання солодкого продукту в період грудного вигодовування є алергія, неправильна робота шлунково-кишкового тракту і неспокійний стан крихти.

Часник

Гостроту цього овочу надає речовина-аліцин. Тому надмірне споживання часнику може надавати гіркий смак материнському молоку і сприяти розвитку метеоризму.

Шавлія

Вживання шавлії при грудному вигодовуванні викликає зниження рівня вироблення молока. Тому матусям, які не планують завершувати лактацію, цей продукт строго заборонений.

Чайний гриб

Під час настоювання чайного гриба відбувається процес бродіння і вживання напою з даного продукту в період грудного вигодовування може спровокувати появу підвищеного газоутворення як у мами, так і у малюка, а також викликати алергічну реакцію. Бажано виключити зі свого раціону чайний гриб хоча б до однорічного віку дитини.

Рута

Перцева м’ята містить високу концентрацію ментолу, систематичне вживання якого пригнічує вироблення грудного молока. Тому перші 3-4 місяці від вживання такого продукту краще відмовитися. 

Колосова і лимонна різновиди м’яти вважаються природним антидепресантом і містять багато вітамінів, проте можуть стати причиною появи алергії і викликати проблеми з животиком дитини. Тому пити м’ятний чай мамі можна в тому випадку, якщо немає ніяких реакцій.