Рекомендації по грудному вигодовуванню

Рекомендации по грудному вскармливанию

Всупереч поширеній думці, годувати грудьми можуть практично всі матері, незалежно від віку і стану здоров’я. Головне-робити це правильно.

На пізніх термінах вагітності організм жінки починає виробляти молозиво-густе жовтувате грудне молоко, речовина, яка визнана ідеальним продуктом харчування для немовлят. Грудне молоко містить вітаміни, мікроелементи і поживні речовини, необхідні для нормального розвитку і зростання малюка. На сьогоднішній день в світі не існує аналогів цьому продукту, хоча імпортні суміші для штучного вигодовування мають схожий склад.

Грудне вигодовування практикують протягом перших шести місяців дитини, після чого поступово починають вводити в раціон інші натуральні продукти, продовжуючи годувати дитину грудьми до двох років (і пізніше).

Перші два-три роки життя малюка – це час, коли організм створює свого роду «резерв» поживних речовин, які будуть потрібні йому для подальшого зростання; активно діляться клітини головного мозку. Правильне харчування-єдиний спосіб забезпечити малюка необхідними мікроелементами. Тому кожна мати зобов’язана знати, як правильно годувати грудьми.

Рекомендації щодо вигодовування, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, включають:

  • грудне вигодовування до 2 років. Якщо це неможливо по ряду причин, годувати грудьми потрібно хоча б до 4-6 місяців;
  • перше годування здійснюють в першу годину після народження малюка. У цей час дитина активна, а молозиво-максимально насичене поживними речовинами;
  • введення прикорму в раціон малюка з 6 місяців не означає, що мати повинна відмовитися від грудного вигодовування. Прикорм-м’ясні продукти, фрукти і овочі, – дає дитині додаткову енергію, але грудне молоко залишається головним джерелом харчування аж до 12 місяців;
  • Якщо жінка виходить на роботу і не може дотримуватися встановленого режиму годування, грудне молоко потрібно зціджувати і зберігати в холодильнику.

Щоб розробити оптимальну схему грудного вигодовування і зберегти молоко, зверніться до хорошого платного педіатра – наприклад, співробітнику медичного центру Еммаклінік. Доктор запропонує рекомендації по грудному вигодовуванню, враховуючи особливості вашого організму і стан здоров’я малюка.

Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.