Вплив кавуна на організм годуючої жінки

Раціон жінки в період лактації повинен бути збалансованим і чимале місце в ньому відводиться фруктам і ягодам. Кавун-чудовий плід, який корисний багатьом людям, але годуючі жінки повинні ставитися до цього продукти зовсім по-особливому.


                                    Влияние арбуза на организм кормящей женщины

Склад і калорійність

Нарівні з огірками і селерою, кавун належить до найбільш «водянистим» дарам флори — він складається з води більш ніж на 91%. У 100 г продукту міститься всього 30 ккал.

Його не можна назвати джерелом вітамінів і мінералів, але позитивний вплив кавуна на організм годуючої жінки, звичайно ж, є. У тих же 100 г бета-каротину, міді і вітаміну В5 міститься на 5% задоволення їх добової норми для дорослої людини і трохи більше вітаміну З — на 10%. Продукт багатий фруктовими кислотами і клітковиною.

Як вибрати стиглий і солодкий

Стиглість легко визначити, якщо поплескати по його боці кісточками пальців — стиглий плід повинен відгукнутися дзвінко, тоді як глухий звук притаманний тому, який не відрізняється соковитістю і ймовірно, був зірваний незрілим. Потрібно оцінити і шкірку. Вона повинна бути щільною, що не продавлюватися легко під нігтем.

На жаль, солодкість визначити набагато складніше. Але корисно знати, що їй сприяє спокійне дозрівання на баштані, коли його ніхто не перевертає в спробах прискорити дозрівання. Дізнатися такий правильний плід можна по жовтуватому боці.

Як перевірити на нітрати в домашніх умовах

Щоб вплив кавуна на організм годуючої жінки було тільки позитивне, важливо вміти визначати чисті від нітратів плоди. І зробити не так вже й складно. У нітратних волокна, що йдуть від серцевини до скоринки, замість білого мають жовтуватий відтінок, а поверхня зрізу відрізняється гладкістю, тоді як у нормального рослини повинна бути крупинчастою.

Можна провести і простий тест. Для цього шматочок м’якоті потрібно розтерти в склянці води і потім оцінити її. У нормі вода просто помутніє, але, якщо забарвилася в рожевий колір, це означає, нітратів в ній міститься забагато.

Чи можна їсти при грудному вигодовуванні

Дієтологи не бачать поганого впливу кавуна на організм годуючої жінки. Якщо на нього і до пологів не було індивідуальної алергії, значить він дозволений і зараз

Чим небезпечний при лактації

Перші місяці після народження дитини організм жінки знаходиться в процесі відновлення всіх своїх ресурсів і органів. Тому його не можна вживати у великих кількостях, наприклад, з’їдати по 1 кг в день. Справа в тому, що це створило б зайве навантаження на нирки і сечовий міхур.

Як і будь-які фрукти, на жаль, кавун може підійти мамі, але не її малюкові. Якщо у дитини розбудовується животик, це означає, що від червоної ягоди доведеться відмовитися.

Користь при грудному вигодовуванні

Це ідеальний вибір для перекусу в жарку погоду, який сприяє відновленню водно-сольового балансу в організмі. А калорійність корисна для зниження ваги.

Вплив кавуна на організм годуючої жінки також полягає в тому, що він сприяє:

  • зміцнення імунітету;
  • активації процесу оновлення крові;
  • регенерації клітин епідермісу;
  • нормалізації стану нервової системи.

Як є при грудному вигодовуванні

Оскільки в ньому міститься багато клітковини, вживати його слід в першій половині дня, щоб не перевантажувати на ніч травлення. В ідеалі, є його потрібно окремо або в поєднанні з іншими фруктами-ягодами на тимчасовій віддаленості в 2-3 години від основних прийомів їжі.

Як правильно вводити в раціон годуючої мами

Незалежно від того, який новий продукт з’являється в меню жінки в період лактації, починати слід з маленьких порцій. У перший тиждень дозволяється з’їдати до 200 г солодкої м’якоті в день. І важливо після цього стежити за власним станом і самопочуттям малюка.