Чи корисно пити кефір перед сном?

Кисломолочна продукція затребувана завжди. Багато людей, особливо стежать за своєю вагою, вважають за краще вживати її на ніч. Часто це стосується кефіру і сиру. У даній статті мова піде про кефірі. Вважається, що це безпечне блюдо для пізньої вечері. Однак думки вчених з цього приводу суперечливі.


                                    Полезно ли пить кефир перед сном?

Властивості продукту

Технологія приготування заснована на додаванні в молоко корисних бактерій. Завдяки їм запускаються процеси бродіння, що надають напою кислуватий смак і густоту. Користь такого пиття полягає в наступному:

  • наявність тваринного білка, необхідного для зміцнення сухожиль і нарощування м’язів;
  • поліпшення стану шкіри і зміцнення волосся-це досягається, завдяки вмісту вітаміну А;
  • зміцнення імунної системи, поліпшення працездатності-цьому сприяють вітаміни B і C;
  • нормалізація мікрофлори кишечника, Профілактика захворювань шлунково-кишкового тракту і запорів;
  • зміцнення кісткової системи, завдяки вмісту кальцію і фосфору;
  • поліпшення роботи ЦНС, профілактика депресій і нервових зривів – досягається через вміст в напої амінокислот.
  • невисока калорійність, тому він підходить тим, хто хоче схуднути або стежить за вагою.

Особливості вживання

Кефір перед сном може виявитися як корисним, так і не дуже. У продукті міститься кальцій. Даний мікроелемент краще засвоюється ввечері. Якщо день був важким або мали місце стресові ситуації, випитий на ніч напій надасть розслаблюючу дію і приведе в порядок емоційний стан.

Регулярне вживання на ніч очищає кишечник від токсинів і шлаків, сприяє нормальному функціонуванню. Тим, у кого запори, проносне не знадобиться, проблеми з ранковим відвідуванням туалету відпадуть самі собою. Те ж стосується і сечовидільної системи. Кефір має легку сечогінну дію, тому ті, хто вранці прокидається з набряками на обличчі, швидко позбавляються від проблеми. Дані медичної статистики вказують на те, що люди, які вживають кефір перед сном, в період загострення простудних захворювань рідше хворіють.

Бажаючим пити кефір в якості повноцінного легкого вечері можна рекомендувати добавки – зелень, мед, злаки, ягоди. Користь вечері посилиться, якщо напій з обраної добавкою збити в блендері.

Але все-таки стакан навіть такого легкого продукту безпосередньо перед сном користі не принесе. Причина полягає в тому, що він містить багато білка, який перетравлюється довго. Під час сну перетравлення їжі сповільнюється, тому вранці можна прокинутися зі роздутим животом і неприємними відчуттями в кишечнику. Оптимальним є час за півтори-дві години до сну.

При відсутності протипоказань можна вживати не більше 250 г напою, підігрітого до кімнатної температури. 

Шкода і протипоказання

Перш за все, слід знати, що нашкодити може несвіжий напій. Важливо стежити за терміном придатності. Прострочений продукт використовувати в їжу не можна, це може обернутися розладом травлення і отруєнням.

Оскільки продукт є кисломолочним, він не рекомендований людям з виразкою підвищеною кислотністю в шлунку. Обмеження гойдаються і пацієнтів з хворобами нирок. Організм дітей до року ще насилу перетравлює білок, отже, в такому віці дітям давати кефір не варто.