Рисове молоко: пити або відмовитися?

Альтернативне або рослинне молоко, в тому числі отримується з рису, останнім часом стає популярним, затребуваним продуктом. Але чи так він хороший? Чи варто його вживати або краще зберегти вірність молоку тварині? Розповімо про властивості рисового молока.


                                    Рисовое молоко: пить или отказаться?

Особливості виготовлення

Принцип отримання даного продукту в цілому схожий з технологіями, за якими виготовляють молоко з інших зернових (пшениці, вівса, амаранту і т.д.), горіхів (кедрових, мигдалю і т. д.) і соєвих бобів.

Більшість промислових виробників вибирають сировиною коричневий, тобто не піддався злущування від верхніх оболонок рис. 

Вимочене протягом декількох годин у воді зерно відправляють в спеціальний прес. Далі отриману рідину фільтрують і розводять в певних пропорціях водою.

З метою підвищити привабливість для покупців, в рисове молоко часто додають ароматизатори і смакові добавки (наприклад — ванільні, шоколадні, полуничні), а також глюкозно-фруктозний сироп. Користі це не додає, але смак покращує. Тому вже сам споживач вирішує чи варто пити таке рисове молоко або віддати перевагу продукту без добавок.

Склад і калорійність

У 100 мл простого рисового молока міститься близько 52 ккал, а також:

  • 2 г білків;
  • 1,5 г жирів;
  • 10,2 г вуглеводів;
  • 70-80 г води.

За рахунок ретельної фільтрації продукт повністю позбавлений харчових волокон. Розкриваючи тему про те, що являє собою рисове молоко, чи варто його пити або відмовитися, необхідно відзначити, що за рахунок використання в якості сировини саме бурого рису, продукту передаються незамінні амінокислоти, а також вітаміни В6 і В3, мідь, залізо.

Крім того, деякі виробники вітамінізують напій, часто додаючи А, D і В12, що робить його своєрідним БАДом.

Корисні властивості

Завдяки злаковому походженням рисове молоко не містить казеїну і лактози, за рахунок чого може служити альтернативою при індивідуальній непереносимості тваринного молока. Його можна додавати в кашу, готувати на ньому смузі, кашу, омлет, десерти і випічку.

Напій добре насичує і швидко заряджає життєвою енергією, корисний тим, хто зайнятий важкою фізичною працею, веде активний, спортивний спосіб життя.

Дієтологи впевнені, що його особливо корисно вживати в першій половині дня для посилення роботи нервової системи і запобігання хронічної втоми.

Також відомо, що цей продукт покращує стан волосся, шкіри і нігтів, вирівнює колір обличчя.

Деякі вчені вважають, що його регулярне вживання рисового молока здатне захищати організм від сонячної радіації. Сприяє нормалізації роботи імунної системи таким чином, що зменшує алергічні реакції на пилок і шерсть домашніх тварин.

Воно також корисно для людей зі схильністю до діареї, знижує ймовірність розвитку гастриту і прискорює відновлення підшлункової залози. 

Можлива шкода

Будучи джерелом швидких, або простих, вуглеводів, рисове молоко не варто пити тим, хто хоче схуднути, а також людям зі схильністю до підвищеного рівня глюкози в крові.

Більшість промислових продуктів на його основі не рекомендується давати дітям — барвники та інші добавки можуть містити канцерогенні елементи, що негативно впливають на ріст і розвиток дитячого організму. А також ці апетитні напої просто псують апетит.