Чи справді корисне альтернативне молоко?

Багато прихильників здорового способу життя стверджують, що звичне коров’яче молоко – це джерело алергічних реакцій, зайвої ваги. Також продукт може посприяти розвитку онкології. І з цих причин вони пропонують замінити молоко тваринного походження на його рослинний аналог.


                                    Действительно ли полезно альтернативное молоко?

Звичайно ж, такий ринок не міг залишитися порожнім: різні харчові компанії представили свої варіанти молока з самих різних продуктів – мигдальне, кокосове, соєве, рисове, вівсяне і т.д. при цьому про кожен з видів говорять: корисно, дієтично, екологічно, натурально.

Але чи правда це? Давайте розбиратися.

Для початку варто відзначити, що порівнювати коров’яче молоко з його альтернативними побратимами некоректно. Адже за своєю суттю альтернативне молоко є зовсім іншою рідиною, яку за складом просто не можна порівнювати з традиційним продуктом. Альтернативне молоко – це витяжка з насіння, горіхів, злаків або проростків. Інгредієнти подрібнюються, змішуються в певній пропорції з водою, віджимаються і проціджують через сито. Такий напій містить менше жиру, в ньому є корисні макро – і мікронутрієнти. Але це не те саме, що молоко.

Інший важливий момент, що вимагає уваги, Індивідуальна біохімічна непереносимість кожної людини. Іншими словами, хтось буде реагувати на лактозу в коров’ячому молоці, а інша людина може мати алергію на кокосове молоко через посилену реакцію імунної системи на латекс.

З цієї причини не можна узагальнювати корисні і шкідливі властивості продуктів. Кожен має свої плюси і мінуси, які будуть актуальні для конкретного випадку. І це необхідно враховувати при складанні власного раціону. До речі, дізнатися секрети складання персоналізованого меню, в якому будуть враховуватися всі потреби організму, можливо на нашому циклі семінарів, який стартує 13 травня, – «основи здорового і лікувального харчування».

Далі обговоримо докладніше найпопулярніші види альтернативного молока.

На думку, дієтологів кокосове молоко-єдиний дійсно корисний варіант заміни. Справа в тому, що в ньому містяться среднецепочечние тригліцериди, які сприяють поліпшенню розщеплення і виведення жиру. Також в складі присутній каприлова кислота, що надає протизапальну дію. Вона сприяє відновленню слизової оболонки кишечника, допомагає ефективніше справлятися з вірусними інфекціями.

Вегетаріанці в більшості своїй рекомендують соєве молоко як найкорисніший продукт, корисні речовини якого дозволяють формувати поживний і різноманітний раціон. Наприклад, фітоестрогени сприяють зниженню так званого «поганого» холестерину. Однак багато хто упускає той факт, що соя – один з найсильніших алергенів, що автоматично її виключає з меню багатьох людей, які схильні до алергічних реакцій.

У мигдального молока приємний смак, а ще воно є джерелом рослинного протеїну і вітаміну Е.інших позитивних моментів в продукті немає. Більш того, жоден виробник не розповість про те, що в мигдальному напої багато поліненасичених омега-6 жирних кислот, які провокують загальне запалення в організмі.

Рисове молоко не містить глютену, тому його можна рекомендувати людям з непереносимістю цього білка. Але через відсутність смаку в нього додають цукор. До речі, з вівсяний напій схожий за своїми характеристиками: є білок, але багато цукор, поліпшувачів смаку. Тому обидві альтернативи назвати корисними можна з натяжкою.

В кінці можна зробити висновок, що рослинне молоко не може служити повним замінником коров’ячого, та їх склади в залежності від виду небагаті всіма необхідними речовинами. Крім того, деякі напої для людей із зайвою вагою для тих, хто страждає від захворювань запального характеру.