З такою делікатною проблемою, як запор, знаком практично кожна людина. Його відносять до найпоширеніших розладів роботи травного тракту. Хронічна затримка стільця не тільки заподіює безліч незручностей, вона небезпечна для здоров’я.
За даними ВООЗ, запорами страждає п’ята частина населення. Схильність до їх розвитку частіше проявляється у жінок і літніх людей. Розглянемо причини цього патологічного стану. Розповімо, як підібрати відповідний препарат.
Коли потрібні проносні засоби?
Запори періодично виникають майже у кожної людини. Нормою вважають щоденний регулярний стілець. У десятої частини здорових людей дефекація буває один раз в три дні. Це теж вважають варіантом норми, якщо відсутній дискомфорт в животі.
Коли проблема турбує часто, з нею намагаються боротися за допомогою зміни раціону, способу життя, розширення рухової активності. Коли ці заходи не допомагають впоратися з запором, вдаються до допомоги ліків та інших методів.
Щоб вирішити цю делікатну проблему, фармацевтичні виробники пропонують безліч препаратів, які допомагають полегшити евакуацію продуктів життєдіяльності з кишечника. Медикаментозні засоби при запорах виробляють в жувальних пастилках, у вигляді таблеток і розчинів. Багато з них продають в аптеках без рецепта. Вони ефективно прибирають на прояви цього патологічного стану. Більшість ліків мають разовим ефектом, що не усуває причину розвитку патології.
Людям, що страждають хронічним запором, потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Важливо виявити причину затримки стільця і усунути її.
Чому виникає запор
Запором називають функціональний розлад травного тракту,що порушує процес випорожнення. Цей діагноз встановлюється лікарями, якщо людина не ходить в туалет щодня або хоча б на тиждень три рази.
Якщо людині з запором вдається це робити щодня, то для спорожнення кишечника йому потрібно напруження або потрібно зробити масаж живота. Його кал буває сухим і щільним. Він пошкоджує стінки нижнього відділу кишечника. Затримку стільця супроводжується дискомфортом в животі.
Причини запорів у дорослих можуть бути наступними:
Прийом деяких препаратів також сприяє розвиток запорів. Ця болісна проблема знижує якість життя пацієнта. Хронічний запор істотно погіршує працездатність. У багатьох людей він викликає постійний стрес. Якщо проблему довго не вирішувати, вона їде до розвитку небезпечних ускладнень.
Види проносних засобів
Всі доступні в аптеках препарати поділяють на чотири типи послаблюючих препаратів:
Більшість з цих препаратів для лікування запорів застосовують на ніч для посилення перистальтики до ранку.
Як вибрати засоби при запорах
Лікування запорів не зводять до періодичного застосування послаблюючих препаратів. Потрібна комплексна і профілактика. Важливо поєднувати правильне харчування, фізичні вправи, режим прийому рідини і медикаментозну корекцію стану.
Тільки лікар зможе оптимально підібрати для пацієнта проносний засіб, попередньо з’ясувавши точну причину тривалого запору. Самостійний прийом цих препаратів тривалий час ускладнює подальшу діагностику розлади. До вибору проносних треба підійти серйозно.
Популярні препарати
Найбільш ефективні і безпечні ліки, які розм’якшують кишковий вміст і збільшують його обсяг. До цих проносних засобів при запорах відносять:
- Фітомуцил. До його складу входить оболонка насіння подорожника. Його ефект настає через одну добу або двоє.
- Форлакс. Його застосовують для симптоматичної терапії запорів у дітей і дорослих. У нього практично немає побічних ефектів, але вони мають протипоказання.
- Дюфалак. Він збільшує число лактобацил в кишечнику, відтворюючи нормальну мікрофлору і підвищуючи кислотність середовища. Це прискорює перистальтику кишечника і запобігає затримці стільця.
- Мікролакс. Його зараховують до найбільш швидкодіючим проносних засобів. Він відноситься до мікроклізмів. Ліки призначені для ректального введення, діє місцево і володіє швидким ефектом.
- Фітолакс. Ці ліки рослинного походження з групи швидкодіючих препаратів. Це м’яке проносне містить екстракт сени, який підсилює перистальтику товстого кишечника і забезпечує його нормальну роботу шлунково-кишкового тракту. Подорожник в його складі надає болезаспокійливу дію і сприяє нормалізації стільця.
Всі ці ефективні засоби мають протипоказання, тому перед покупкою і прийомом лікарських препаратів при порушеннях дефекації потрібно порадитися з лікарем.
Народні проносні засоби при запорах
Боротися з запором допомагають рослинні засоби, багаті клітковиною і харчовими волокнами. Вони розм’якшують стілець, прискорюють травлення. Їжа сприяє очищенню кишечника, володіють м’яким проносним ефектом, за рахунок збільшення в раціоні клітковини. До таких продуктів відносять наступне:
- насіння льону;
- морква;
- пророщену пшеницю;
- броколі;
- мигдаль;
- рослинні масла;
- капуста;
- зелений горошок;
- яблуко;
- чорнослив;
- фундук;
- курага;
- білий рис;
- грейпфрут.
Дієтологи рекомендують вживати від 25 до 40 грамів клітковини на добу для профілактики запорів. Натуральні проносні засоби допоможуть при погрішності в дієті, стресах і неправильному способі життя. Якщо запор викликаний проблемами зі здоров’ям, вони не зможуть позитивно вплинути на ситуацію. Придбати проносні засоби при запорах можна в аптечній мережі “Farmani”. Вони продаються за доступною ціною. На сайті оформляйте попереднє замовлення. Потім отримайте ліки в аптеці, де вам зручніше.