Є усталена думка про те, що вживання кави провокує розвиток захворювань, пов’язаних з порушенням серцевого ритму. Доказом цього вважають невеликі дослідження, які проводилися ще в 1980-х роках. Але сучасні дослідження показують, що даний напій не впливає на появу тахікардії.
В останніх дослідженнях було виявлено, що кава має цілу низку корисних властивостей. Напій знімає запалення, зменшує ризик розвитку ракових захворювань і діабету. Особливо виражений ефект, якщо вживати каву, що містить кофеїн. Дослідження проводилися протягом практично 5 років, в них брали участь 386 тис.осіб, і у 17 тис. з усіх досліджуваних з часом з’явилися аритмії. Було виявлено, що вживання кави і аритмія ніяк не пов’язані між собою. Крім того, у кавоманів ризик розвитку таких захворювань нижче на 3%.
Іноді кава може спровокувати розвиток аритмій, і тільки в тих випадках, коли в організмі вже є передумови для таких захворювань. Дослідження генетичних факторів також не показали, що кофеїн може стати причиною розвитку тахікардії у людей з генетичною схильністю.