Новий Рік без наслідків: як харчуватися в свята?

Незважаючи на тенденцію вести здоровий спосіб життя, меню на Новий рік все ще вражає калорійністю. Що ж з цим робити? Чи потрібно влаштовувати голодування перед святом або розвантажувальний день після?


                                    Новый год без последствий: как питаться в праздники?

Скільки годин буде потрібно провести за вправами, щоб провести застілля без шкоди для здоров’я? Обговоримо це нижче.

Голодувати не варто

Забудьте про подібне відразу ж. Це стосується як плану розпочати голодування за пару днів до святкування, так і спонукання не їсти до закінчення дня 31 Грудня. Голодування напередодні торжества також шкідливо, приходить думка, що спочатку я не співаємо, а пізніше зможу «добрати калорії». На жаль, це не працює так.

Кількість основної форми зберігання глюкози-глікогену, яке людський організм запасає в годину, не нескінченно. Залишок відкладеться в жир, якщо вжити більше. Підшлункова залоза “засинає”, а шлунково-кишковий тракт здійснює перистальтичні рухи куди менш активно, якщо не їсти цілий день. Коли людина об’їдається до ночі, не створюється необхідну кількість ферментів травлення. Підсумком таких дій стає печія або тяжкість в шлунку.

Припинення суворої дієти або голодування теж має бути плавним. Вживання гарячого, салатів і алкоголю на завершення періоду голоду стає причиною моментальних проблем зі здоров’ям.

Не вигадуйте велосипед, харчуйтеся в свята як зазвичай, а краще – здорово. Вранці з’їжте сир або кашу, на обід – овочевий суп. Вечірнє застілля зіграє роль вечері. Перенести його менш важко допоможуть деякі поради. Перед бенкетом прийміть таблетку ферментного препарату і ентеросорбент, запийте відваром шипшини. Ферменти підтримають підшлункову, сорбент допоможе нейтралізації перших порцій алкоголю, шипшина ж поліпшить так потрібну вироблення жовчі.

Пам’ятайте, що сорбент краще пити на годину раніше або пізніше, ніж інші препарати, інакше їх дія буде знижено або зовсім зникне.

Удосконалюйте олів’є

Класичний олів’є дуже калорійний-160-190 ккал на 100 грам. Головна причина-наявність ковбаси і майонезу, вони велика кількість жиру, а значить, і калорій. Рецепт легко скорегувати і знизити калорійність салату до 89-100 ккал.

  • Замість ковбаси використовуйте варену нежирну яловичину або курячу грудку.
  • Солоні огірки замініть на свіжі.
  • Корисно додати зелене яблуко, адже це низькокалорійний продукт, який зможе безболісно для фігури збільшити обсяг порції і дати салату приємну кислинку.
  • Замість майонезу використовувати на натуральний йогурт або сметану.

Соуси варто замінити

Одна з найбільш шкідливих складових страв на Новий рік – соуси. У них міститься велика кількість жирів і вуглеводів. Енергетична цінність кетчупу становить 112 ккал на 100 г, сирного соусу – 356 ккал, а майонезу – 680 ккал.

Звичайно, страви стають нудними без соусів зовсім, але їм легко знайти заміну:

  • оливкова олія з соєвим соусом;
  • нежирний йогурт;
  • кефір з часником і перцем;
  • оливкова олія з часником і лимонним соусом.

Що ж з гарячими стравами?

Головний спосіб знизити калорійність їжі – змінити технологію приготування. Можна курку підсмажити (210-246 ккал – тут і далі калорійність на 100 г продукту), а можна запекти в духовці (148 ккал) або зварити (113-137 ккал).

Також замість картоплі смаженої (240 ккал) або картопляного пюре (140 ккал), яке містить масло і молоко, краще зробити картоплю в мундирі (76-80 ккал) або ж відварити з зеленню (90 ккал). Курку варто готувати без шкірки, і вибирати для цього не ніжки, а грудку.

Чи можна бутерброди з ікрою?

Відмовлятися від них не потрібно, але варто врахувати пару моментів.

Спочатку хліб. Не беріть той, в складі якого першої наводиться пшеничне борошно вищого сорту. Це вуглеводи швидкі, миттєво “згорять”, за одним бутербродом піде десяток. Хліб брати краще цільнозерновий, в складі якого на першому місці цільнозернове борошно, вода або Борошно житнє обдирне або шпалерне.

Тепер вершкове масло, чия калорійність становить 717 ккал, його варто замінити сирним сиром (342 ккал). Намастіть його так само, як якщо б це було масло – тонким шаром.

Отже, закуски

Оскільки тверді Жовті сири жирні, їх варто замінювати білі м’які:

  • адигейський сир;
  • бринза;
  • фет.

Для порівняння: в 100 грамах маасдама – 27 г жиру і 345 ккал, в 100 грамах бринзи – 19 г жиру і 262 ккал.

Бутерброди замініть на фаршировані овочі-перець або помідор. В якості начинки можна взяти м’який сир, змішаний із зеленню, оливками і часником.

Приберіть зайві напої

Багатьох персон може здивувати, що алкоголь теж джерело калорій:

  • віскі – 250 ккал на 100 г;
  • коньяк-240 ккал;
  • горілка-231 ккал;
  • мартіні-145 ккал;
  • шампанське-88 ккал;
  • пиво-43 ккал і потрібно розуміти, що його за обсягом випивають куди більше, ніж міцних напоїв.

У коктейлях, що містять сік або солодкі газовані напої, в середньому міститься 170-200 ккал, і п’ють їх навіть більше, ніж чистого алкоголю, що робить їх небезпечними.

Тому варто обмежити солодкі напої. Якщо їх не буде зовсім, навантаження новорічного меню на організм істотно знизиться. Вибирайте краще чай, мінеральну воду або каву з рослинним молоком.

До свята голодувати не варто. А після?

Ніяких особливих дієт після Нового року не потрібно. Рідкісні похибки в дієті-це нормально. У наступні дні краще просто дотримуватися звичайного збалансованого харчування, адже різкі позбавлення чреваті зривами.

Якщо ви відчуваєте бажання влаштувати розвантажувальний день, то його можуть становити 0,5 кг розмоченої кураги, 1,5 кг яблук або 1 кг салату без заправки, з одними свіжими овочами.

Калорії можна витратити швидше

Коли людина займається фізичними вправами, транспортери глюкози всередині клітини працюють ефективніше і живлять клітини, що знижує рівень цукру в крові та покращує обмін речовин.

Порада, яка буде корисною кожному – прогулянки на свіжому повітрі. Якщо хочеться навантажень інтенсивніше, і у вас немає протипоказань до них, проявіть фантазію: займіться ходьбою на лижах або катанням на ковзанах, боксом або танцями, це залежить тільки від ваших уподобань.