Як зберегти фігуру і підшлункову за новорічним столом

Новорічні корпоративи, тематичні меню кафе і ресторанів, дружні застілля – все спокушає нас віддатися в руки спокусі і насолодитися обжерливістю. Однак наслідки такого роздолля мало кого радують.


                                    Как сберечь фигуру и поджелудочную за новогодним столом

І мова не завжди лише про пару набраних кілограмів. Бездумне обжерливість хоч і буває приємним, ніколи не проходить непоміченим для організму.  

Велика кількість жирного, смаженого, копченого і солодкого – всього того, чим так багаті новорічні столи, завдає серйозного удару по підшлунковій залозі. Робити це небажано, оскільки такі навантаження можуть викликати запальні реакції. Регулярні порушення основ здорового харчування і хронічні запалення в шлунково-кишковому тракті, можуть привести в результаті до руйнування залози.

Підшлункова залоза є головним джерелом ферментів для перетравлення жирів, білків і вуглеводів. Також вона нейтралізує шлунковий сік, що потрапляє в дванадцятипалу кишку.

Уникнути серйозних проблем можна, якщо дотримуватися ряду простих правил:

  • Їсти протягом усього дня 31 Грудня, а не голодувати, залишаючи побільше місця для святкового столу;
  • Йдучи в гості, брати свої страви. І господарям приємно, і ви будете впевнені, що на столі гарантовано виявиться легка і здорова їжа;
  • Не залишатися є біля шведського столу. Накладіть собі їжу в тарілку і йдіть за стіл. Так у вас буде шанс уникнути грубого переїдання;
  • Не намагатися спробувати все за один присід. Розтягуйте задоволення і бережіть шлунок. У вас всі канікули попереду;
  • Жувати їжу повільно. Так більша ймовірність не з’їсти зайвого.

Дотримуючись хоча б частину з цих правил, ви зможете подолати тиждень новорічних канікул без важких наслідків для здоров’я.

У тому ж, що стосується самої їжі, намагайтеся дотримуватися наступних кількох принципів:

  • Починайте застілля з овочевих / білкових закусок і салатів;
  • Готуйте і їжте більше овочів, що ростуть над землею, а не під, вони мають більш низький глікемічний індекс і не так швидко перетворюються в жирок на боках;
  • Вночі краще їсти рибу, ніж м’ясо. Вона легше засвоюється і не викликає стрибків цукру і посиленого виробництва ферментів;
  • Дуже небажано їсти кисломолочні продукти, сири (запечена скоринка вважається), фрукти, солодощі, бобові та соуси;
  • Чи не наготавливайте багато і заздалегідь – страви з’їдайте якомога швидше після їх приготування. Інакше в ній починаються бродильні процеси і розмноження бактерій, а все це сильно навантажує наш травний тракт. 
  • Будьте уважні і пам’ятайте про те, що свята будуть ще не раз. Всього не з’їси, та й не в їжі ж веселощі в кінці кінців, а в приємній компанії і гарному настрої. А гарний настрій багато в чому залежить від гарного самопочуття. Бережіть себе!