Які ягоди корисні для нирок

Захворювання нирок входять в число найбільш поширених, і можуть мати небажані наслідки для загального здоров’я. Оскільки ці органи відповідають за виведення небажаних речовин з організму, не варто нехтувати лікуванням і профілактикою їх хвороб. Для здорового функціонування досить збагатити раціон корисними продуктами, зокрема-ягодами, багатими антиоксидантами і вітамінами.


                                    Какие ягоды полезны для почек

Кавун

Він славиться солодким смаком бархатистою м’якоті і тонким ароматом, що переносить в атмосферу літнього дня. Кавун має виражений сечогінний ефект, і включення його в раціон людей, які страждають проблемами з нирками або сечостатевою системою, сприяє рясному виділенню сечі. І хоча не варто переоцінювати силу дії кавуна, який не є ліками, його вживання все-таки допоможе полегшити стан. А, включивши продукт в постійний раціон, вдасться вирішити проблему піску в нирках.

Червона горобина

Червоні грона горобини знайомі всім з дитинства, і вони не тільки мають яскравий, привабливий вигляд, але і володіють значним вітамінним складом. Червона горобина зустрічається повсюдно, завдяки невибагливості і стійкості до кліматичних умов, і її застосування поширене в народній медицині. Відвар плодів використовується, в тому числі і як сечогінний засіб при сечокам’яній хворобі.

Для приготування вітамінного напою з червоної горобини необхідно залити 1 ст.л. висушених плодів двома склянками гарячої води і кип’ятити на водяній бані протягом 15 хвилин. Після чого відвар остудити і процідити через сито або марлю. Приймати засіб краще перед їжею, до трьох разів на день.

Ялівець

Це рослинний сечогінний засіб-незамінний помічник у боротьбі із захворюваннями нирок. Завдяки вмісту ефірних масел в ягодах ялівцю, вони надають ряд корисних дій: антимікробну, жовчогінну і діуретичну. Ефект від ефірного масла ялівцю досягається при виділенні через нирки, які при цьому помірно дратуються, що викликає діуретичну дію і сприяє дезінфекції сечовивідних шляхів.

Плоди можуть використовуватися для приготування настою на воді, що застосовується в якості самостійного засобу, а також входити до складу аптечних зборів з сечогінним ефектом.

Чорна бузина

Цей чагарник здавна славиться своїми цілющими властивостями, і ще стародавні римляни і греки вирощували бузину, вважаючи її священною рослиною. Згідно з даними сучасних досліджень, препарати на основі цієї ягоди відрізняються ефективністю для зміцнення імунної системи, а також надають ряд інших корисних дій на організм.

Плоди чорної бузини очищають організм і виводять солі важких металів, і їх вживання показано людям, що страждають захворюваннями нирок. Високий вміст вітамінів C і p сприяє нормалізації роботи кори надниркових залоз, а також зниження набряклості, викликаної проблемами з нирками.

Журавлина

Ця ягода є природним джерелом вітамінів і мінералів, і містить бензойну кислоту, що затримує розвиток шкідливих мікроорганізмів. Беручи участь в процесах метаболізму, вона перетворюється в гіппурову кислоту, при виділенні з сечею надає бактерицидну дію на мікробів в сечовивідних шляхах.

Найбільш ефективно вживання журавлини при пієлонефриті і забезпечує очищення нирок від застою солей і піску. При профілактиці захворювань нирок незамінний журавлинний морс, для приготування якого можна використовувати як свіжі, так і заморожені ягоди.