Як не допустити переїдання в новорічну ніч

Це зимове свято в нашій країні прийнято відзначати з розмахом. На новорічний стіл ставлять найсмачніші, калорійні страви, солодощі, все це доповнюється великою кількістю алкоголю. І з’їсти все потрібно в найкоротші терміни, щоб не зіпсувалося. Як результат-переїдання і зайві кілограми за лічені дні. Але, виявляється, переїдати в цю ніч зовсім не обов’язково, потрібно лише дотримуватися кількох нескладних правил.


                                    Как не допустить переедания в новогоднюю ночь

Підготовка до свята

  • Постарайтеся заздалегідь привчити себе до вживання корисної, збалансованої їжі. Вибирайте низькокалорійну, здорову їжу. Тоді смачні “шкідливості” новорічного столу стануть дійсно винятком з правила і принесуть організму мінімум шкоди.
  • Не забувайте і про регулярне фізичне навантаження задовго до новорічних днів. Навіть в передсвятковій суєті постарайтеся знайти час для занять спортом.
  • Продумуючи святкове меню, віддавайте перевагу свіжим овочам і фруктам. Звичайно, це не означає, що на новорічному столі повинна бути виключно Вегетаріанська їжа. Готуйте свої улюблені страви, те, що ви не їсте в звичайні дні. Нехай святкове застілля принесе вам справжнє задоволення. Але все ж наявність великої кількості овочів, фруктів і зелені на столі обов’язково, якщо ви хочете завдати якомога менше шкоди своїй фігурі.
  • Велике значення має і кількість їжі на святковому столі. Вже давно минули часи, коли в Новий рік столи повинні були ломитися від всіляких страв. Для насичення досить одного основного блюда, салату і десерту. Нехай це буде улюблений всією сім’єю салат, оригінальне основне блюдо і смачний десерт, але теж тільки один. Цього вистачить і для насичення, і для отримання задоволення від їжі.
  • Під час приготування святкових страв буває складно втриматися, щоб не продегустувати тільки що нарізаний салат або не відправити в рот шматочок ковбаси. Щоб уникнути цього, деякі фахівці рекомендують жувати жуйку під час приготування їжі.
  • Що стосується сервірування столу, то краще вибрати тарілки червоного або зеленого кольору (доведено, що вони допомагають уникнути переїдання). А ось синя або біла посуд, навпаки, підвищує апетит. Для напоїв краще віддати перевагу високим і вузьким келихах, так як в такі келихи зазвичай наливається менше напою, ніж в широкі.
  • За святковим столом

    Не можна сідати за святковий стіл в стані «звірячого» голоду, нехай 31 грудня пройде в звичайному режимі в плані прийому їжі. 

    • Включіть в раціон овочевий суп, каші або рис з овочами. 
    • А ось від вживання м’яса протягом передноворічного дня краще відмовитися.
    • Корисно протягом усього дня пити достатню кількість води, можна навіть поставити на телефоні нагадування з інтервалом в 1 годину, щоб не забувати дотримуватися питного режиму.
    • Не слід починати святкову трапезу з шампанського. За 15 хвилин до початку застілля випийте склянку теплої води. 
    • Їжте достатню кількість овочів, щоб наситити організм клітковиною і полегшити травлення. 
    • Зведіть до мінімуму вживання салатів з майонезом. Більш корисні будуть салати, заправлені рослинними маслами.
    • Не варто сприймати новорічне застілля як головний прийом їжі в році. Якщо відчули насичення, краще встати з-за столу і прогулятися або потанцювати.

    Напої в Новий Рік

    Як правило, в святкову ніч на столі є багато висококалорійних напоїв – газованої води, соків і т.п. по можливості замініть їх на компоти і морси.

    Якщо ви вживаєте міцні алкогольні напої, не варто запивати їх чим-небудь. Це правило відноситься до високоградусних напоїв. А ось вино слід запивати водою.

    Після застілля

    Після щільного новорічної вечері можна з’їсти часточку лимона, щоб допомогти організму розщепити надійшли жири.

    Ідеальний перший сніданок нового року-вівсяна каша. Вона допоможе переварити те, що було з’їдено напередодні. Пийте чай з м’ятою, вона зменшує газоутворення і заспокоює нервову систему. Адже саме в стані стресу люди з’їдають більше шкідливої їжі.

    Якщо ви все ж переїли в новорічну ніч, не варто себе звинувачувати і тут же сідати на жорстку дієту. Правильніше буде поступово повернутися до збалансованого харчування, підключивши регулярне фізичне навантаження і прогулянки на свіжому повітрі.