Жорсткі дієти і їх небезпека для організму

Часто перша думка, яка приходить в голову людині, тільки починаючому знайомитися з дієтологією і нюансами схуднення — сісти на жорстку дієту. Люди звикли вважати, що саме жорсткі обмеження в харчуванні з повним винятком, наприклад, вуглеводів або жирів можуть створити з їх тілом бажане диво, зробивши його струнким і підтягнутим.


                                    Жёсткие диеты и их опасность для организма

Часто перша думка, яка приходить в голову людині, тільки починаючому знайомитися з дієтологією і нюансами схуднення — сісти на жорстку дієту. Люди звикли вважати, що саме жорсткі обмеження в харчуванні з повним винятком, наприклад, вуглеводів або жирів можуть створити з їх тілом бажане диво, зробивши його струнким і підтягнутим. Проте, це далеко не так, а шкода для організму від подібних «катувань» буває воістину колосальним. Зрозуміло, професійні дієтологи не рекомендують застосовувати такі методики. Про причини і розумні попередження – нижче.

“Скачки” артеріального тиску і проблеми з пам’яттю

Саме такого стану слід очікувати під час тривалих безвуглеводних дієт, якщо ви стійко дотримуєтеся їх більше трьох тижнів. Зокрема, йдеться про відомі дієтичні методики:

  • дієті Дюка;
  • дієті Аткінса.

Важливо пам’ятати про те, що вуглеводи бувають різними: простими («швидкими») і складними. Прості вуглеводи містять якраз так звані» шкідливі ” для фігури продукти:

  • булочка;
  • всі види білого хліба;
  • тістечко;
  • цукерка.


                                    Жёсткие диеты и их опасность для организма

При їх безконтрольному і регулярному вживанні людина постійно буде мучитися із зайвою вагою. Речовини, що містяться в цих продуктах, швидко відкладаються в проблемних ділянках тіла у вигляді жиру. Складні ж, або “повільні” вуглеводи містять:

  • зерновий хліб;
  • цукор коричневого кольору;
  • крупи;
  • коренеплід.

Саме складні види вуглеводів є джерелом енергії для нашого головного мозку. Отже, при безвуглеводних дієтах мозок починає голодувати, а судинний тонус різко слабшає. Як результат-зниження функцій пам’яті, навіть на найпростіші речі, а втома настає навіть від мінімального навантаження. Що стосується артеріального тиску, в ранкові години воно може бути дуже низьким, а ввечері, навпаки, підскочити аж до критичних цифр.

Шкода голодування для шлунка

Наслідки жорсткого голодування часто наздоганяють перестаралися в схудненні у вигляді:

  • гастрит;
  • виразкової хвороби 12-палої кишки.

На жаль, методика жорсткого голодування знову посилено пропагується різними джерелами інформації. Слід знати про те, що в процес такого «підходу» в шлунку виробляється рясне кількість соку, призначене для перероблення їжі, якої в організм якраз не надходить. Як результат-шлунок, в буквальному сенсі слова, починає їсти сам себе, тобто, перетравлює власну слизову оболонку.

Один з можливих варіантів (безумовно, при гарній переносимості і відсутності серйозних проблем зі здоров’ям) — це утримання від більшої частини їжі на короткий термін, іншими словами, розвантажувальний день. Якщо ви наважуєтеся на таку міру, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • вживайте більше рідини, кислотність у якій нейтральна (наприклад, мінеральну воду без газу, м’ятний відвар, ромашку, соки, що складаються з міксу фруктів і овочів);
  • не пийте занадто міцний чай або каву;
  • виключіть з раціону занадто солодкі і кислі напої.

Що стане з зубами при нестачі жирів?

Зубна емаль просто почне руйнуватися, а ясна — запалюватися. До таких наслідків неминуче призводить відсутність жирів в щоденному раціоні, так само як і препарати- «спалювачі жиру». Сюди ж відносяться і монодієти: наприклад, харчування тільки гречкою або знежиреним кефіром, коли відбувається серйозне порушення жирового балансу.

Для того, щоб в нашому організмі постійно вироблявся кальцій, необхідний для зубів і кісток, нам необхідний вітамін Д.він відноситься до жиророзчинних вітамінів, тобто, його засвоєння відбувається тільки якщо в організм надходить достатня кількість жирів. Бувають дієти з повною відмовою від молочної продукції, через які і виникає нестача кальцію.

Небезпека жорстких дієт для нирок і печінки

Є багато випадків, коли в лікарні у важкому стані надходили люди з категорії любителів жорстких голодувань. Їх організм знаходився в стані глибокої інтоксикації внаслідок недостатності роботи нирок. Причина:

  • голодування “сухим” методом:
  • рясний прийом сумнівних пігулок, що сприяють зниженню апетиту.

У таких “ліках” повно компонентів, що порушують обмінні процеси (зокрема, водно-сольовий баланс). Як наслідок — тотальний удар по» фільтруючим ” системам і органам у вигляді печінки і нирок.


                                    Жёсткие диеты и их опасность для организма

Нестача білка і поява набряків

Білки-це не тільки» будматеріал ” для організму, але і активні учасники водно-сольового обміну. Саме вони виводять зайву рідину, не допускаючи застійних явищ у вигляді набряків. Якщо ж у людини, часто через дотримання дієти з низьким вмістом білків, спостерігається їх дефіцит, поява набряків неминуче. До таких дієт відносять овочево-фруктові і обмеження, при яких радять вживати тільки крупи.

Чи бувають депресії через дієт?

Саме так: поняття “дієтичної депресії” вже офіційно включено в популярну медичну термінологію. Таке стресовий стан виникає через:

  • жорстких дієтичних обмежень;
  • застосування незбалансованих програм для схуднення;
  • тривалого дотримання будь-якої монодієти.

Серйозними психічними проблемами може бути чревате вживання таблеток, що знижують апетит. Справа в тому, що ці «диво-пігулки» неможливо знайти у вільній, легальної продажу, але бажаючі схуднути часто бувають готові і на це. Безумовно, шкода для організму і, особливо, для психіки в подібних випадках буває колосальним.

Ненависний жир повертається

На жаль, але ударні курси схуднення завжди чреваті поверненням зайвих кілограмів назад, та ще й з неабиякими «доважками». Швидка втрата маси тіла є великим стресом для організму, тому апетит зростає у багато разів і людина вже просто не може його контролювати. Сюди слід віднести обмінні порушення у вигляді збоїв вироблення інсуліну підшлунковою залозою.

Що робити, щоб безпечно знизити вагу?

Перш за все, перед процесом зниження ваги обов’язково проконсультуйтеся:

  • у дієтолога;
  • у терапевта;
  • у ендокринолога.

Також пам’ятайте про те, що шкідливими для організму є:

  • голодування з відмовою не тільки від їжі, але і від рідини (“насухую”», небезпечне інтоксикацією і шоком;
  • сумнівні таблетки для зниження апетиту, які можна знайти в Інтернеті. Вони містять психотропні компоненти, що роблять негативний вплив на центр голоду, що знаходиться в головному мозку;
  • сироїдіння. Воно загрожує серйозними збоями в роботі шлунка і кишечника. Як мінімум, в результаті сироїдіння неминуче розвивається дисбактеріоз;
  • монодієти. Через монодієт часто виникає дефіцит вітамінів в організмі з подальшим зниженням імунітету;
  • дієти, при яких рекомендують вживання продуктів однієї колірної гами. Через таку “тактики” в організмі швидко накопичуються агресивні ферменти, згубним чином впливають на печінку і процес вироблення жовчі.

Безумовно, ніколи не варто повністю виключати з раціону харчування ні білки, ні вуглеводи, ні жири. Це веде до обмінних порушень і збоїв роботи всього організму в цілому, особливо сексуальних і репродуктивних функцій як у жінок, так і у чоловіків.