Який суп-пюре корисніше?

Сьогодні майже в кожному закладі харчування можна зустріти таку позицію, як суп-пюре. Ця страва найчастіше готують з перетертих овочів або круп, заправляючи вершками. Така консистенція дозволяє організму легко засвоювати продукт.


                                    Какой суп-пюре полезнее?

Як показують дослідження, суп-пюре особливо корисні людям із захворюваннями травного органу. Правда, тут є свої нюанси. Так, при гастриті не можна використовувати буряк, але відмінно підійде гарбуз.

Також важливим фактом є те, що таке блюдо можна вводити в раціон і дітей, і дорослих. Суп може забезпечити організм необхідними корисними речовинами, але при цьому не буде перевантажувати його.

Корисні властивості супів-пюре ще визначаються їх головним інгредієнтом. Наприклад, суп з брокколі має багатий склад корисних речовин. Особливо багато в ньому вітаміну K. Суп-пюре з печериць може похвалитися високим вмістом білків, які є будівельним матеріалом для м’язів людини. Томатний же суп містить вітаміни Е, А, З, До, необхідні мінерали і антиоксиданти.

У той же час буде помилковим вважати, що суп-пюре – абсолютно корисне блюдо. Справа в тому, що при надмірному вживанні у людини може розвинутися синдром ледачого шлунка. Негативно супи-пюре можуть позначитися і на стані ясен і зубів. Це пов’язано з тим, що м’яку їжу не треба жувати, отже, ясна не будуть отримувати «масаж», який їм забезпечують жорсткі продукти. Все це призведе в кінцевому підсумку до руйнування зубів.

І не останню загрозу здоров’ю несуть і самі продукти, які входять до складу страви. По-перше, на них може бути алергія. По-друге, надмірне вживання жирних вершків може вплинути на вагу. По-третє, помилково вважати, що продукти, які втрачають свою свіжість, перестануть бути шкідливими після приготування.

Підводячи підсумки, відзначимо, що вживання пюрірованних супів з грибів, томатів або брокколі внесе користь і різноманітність в раціон людини тільки за умови, що будуть дотримуватися принципи помірності.