Часто в літературі і в житті зустрічаються фрази – турецька кава або Бразильський кави. Однак мало хто знає, що справжня батьківщина еліксиру бадьорості – Африка. Звідти напій прийшов на Близький Схід, в Америку і в Європу. Тому стародавні і оригінальні рецепти екзотичного пиття-африканські.
Кавові країни Африки
Перші згадки про каву пов’язані з Ефіопією. Там навіть ходить легенда про пастуха, який помітив, що кози часто їдять ягоди з невідомого куща. Після цього тварини ставали жвавими і рухливими. Зацікавлений пастух сам вирішив спробувати плоди, в результаті чого відчув бадьорість і прилив сил. Він не став мовчати про своє відкриття, і скоро вся Східна Африка дізналася про незвичайне рослині. Місцеві ченці почали експериментувати з зернами-вони їх сушили і їли. Відлюдникам такий стимулятор був необхідний через часті нічних молитов і важкої роботи.
Перепробувавши велику кількість способів, люди в підсумку зрозуміли, що найкращий ефект від вживання зерен рослини досягається якщо змішати їх з водою. Після цього кава почала подорож країнами світу. Спочатку воно потрапило до Ємену, звідти до Туреччини, а потім і до Європи. У 1700 році культура досягає Америки – французький моряк привіз туди з Європи тільки один саджанець. Паросток прижився, і через 50 років Америка змогла похвалитися великими плантаціями.
Країни Африки, які знаходяться в топі з виробництва кави:
Продукт успішно виробляється і в інших країнах. Більшість африканських фермерів будують свій бізнес і існують саме за рахунок вирощування кави і виробництва напоїв з нього.
Сорти та види
Найбільш відомі два сорти африканської кави: Арабіка і робуста. Однак в кожній країні ці різновиди вирощують абсолютно по-різному. На особливості культури впливають клімат і склад грунту тієї чи іншої місцевості. Напої з них готують за різними технологіями, тому таке відчуття, що вони різні.
Найбільш популярні сорти:
Рецепт кави по-африканськи
Приготувати його нескладно, але він буде якісним і смачним, якщо строго дотримуватися рекомендацій за технологією приготування. Продукт повинен бути дрібного помелу, варити слід в турці, відразу ж додавши в неї цукор і какао. Розчинний порошок для приготування для африканського варіанту не підходить.
Деякі гурмани вважають за краще готувати напій з коньяком. В цьому випадку слід вибирати якісний коньяк, в іншому випадку смак і якість будуть не те що не поліпшені, а навіть зіпсовані. Можна додати в каву корицю, але головне не переборщити, так як пряність здатна перебити і аромат, і смак напою. Подавати каву по-африканськи потрібно гарячим.
Кількість інгредієнтів:
- мелена Кава – 1,5 ч. л.;
- какао-порошок – на кінчику ножа;
- кориця мелена-щіпка;
- цукор – 1 ч. л.
Зазначені продукти слід одночасно висипати в турку, перемішати, залити холодною водою і помістити на пальник або в пісочницю. Як тільки рідина закипить, слід відразу зняти її з вогню. Турку накрити і залишити на кілька хвилин. Після цього процідити і перелити в чашку, куди при бажанні додати 1 ч.л. коньяку.