Сорти та види африканської кави

Часто в літературі і в житті зустрічаються фрази – турецька кава або Бразильський кави. Однак мало хто знає, що справжня батьківщина еліксиру бадьорості – Африка. Звідти напій прийшов на Близький Схід, в Америку і в Європу. Тому стародавні і оригінальні рецепти екзотичного пиття-африканські.


                                    Сорта и виды африканского кофе

Кавові країни Африки

Перші згадки про каву пов’язані з Ефіопією. Там навіть ходить легенда про пастуха, який помітив, що кози часто їдять ягоди з невідомого куща. Після цього тварини ставали жвавими і рухливими. Зацікавлений пастух сам вирішив спробувати плоди, в результаті чого відчув бадьорість і прилив сил. Він не став мовчати про своє відкриття, і скоро вся Східна Африка дізналася про незвичайне рослині. Місцеві ченці почали експериментувати з зернами-вони їх сушили і їли. Відлюдникам такий стимулятор був необхідний через часті нічних молитов і важкої роботи.

Перепробувавши велику кількість способів, люди в підсумку зрозуміли, що найкращий ефект від вживання зерен рослини досягається якщо змішати їх з водою. Після цього кава почала подорож країнами світу. Спочатку воно потрапило до Ємену, звідти до Туреччини, а потім і до Європи. У 1700 році культура досягає Америки – французький моряк привіз туди з Європи тільки один саджанець. Паросток прижився, і через 50 років Америка змогла похвалитися великими плантаціями.

Країни Африки, які знаходяться в топі з виробництва кави:

  • Кенія. Вироблений там продукт відрізняється оригінальним смаком і терпким ароматом. Після вживання в роті залишається присмак вина. Керівництво Кенії заохочує виробників до подальшого розширення діяльності та вдосконалення технологій приготування.
  • Ефіопія. Як раніше було сказано – це батьківщина африканської кави. Присмак у нього фруктовий і дуже насичений.
  • Конго. Продукт з цієї країни, додають в різні суміші. Цим забезпечується різноманітність і широкий асортимент продукту.
  • Уганда. Попит на напій у місцевого населення тут невисокий. Але культуру вирощують у великій кількості, і практично все йде на експорт.
  • Бурунді. Обсяг виробництва тут також невеликий. Це пов’язано з тим, що місцеві фермери повністю відмовилися від використання різних хімікатів при вирощуванні культури. Напій відрізняється неповторним ароматом і славиться своєю екологічною чистотою. Фермери вважають за краще якість кількості і тільки виграють від цього.
  • Продукт успішно виробляється і в інших країнах. Більшість африканських фермерів будують свій бізнес і існують саме за рахунок вирощування кави і виробництва напоїв з нього.

    Сорти та види

    Найбільш відомі два сорти африканської кави: Арабіка і робуста. Однак в кожній країні ці різновиди вирощують абсолютно по-різному. На особливості культури впливають клімат і склад грунту тієї чи іншої місцевості. Напої з них готують за різними технологіями, тому таке відчуття, що вони різні.

    Найбільш популярні сорти:

  • Арабіка Бурунді. Вирощується на високогірних плантаціях. Характеризується хорошою фортецею і смаком шоколаду.
  • Арабіка Замбія Лупілі. Особливістю даного різновиду є смак цукатів.
  • Арабіка Кенія. Культура має особливу форму зерен, а присмак напою нагадує цитрусові.
  • Арабіка Малаві Мапанга. Відрізняється незвичайним ароматом суміші тропічних фруктів і цитрусових. Смак має надто сильну терпкість, а в поєднанні з ароматом залишає відчуття атмосфери квітучого саду.
  • Арабіка Танзанія. Вирощується у високогірних джунглях, характеризується тонким ароматом і солодкуватим смаком.
  • Арабіка Уганда Бугішу. Запах містить винні відтінки. Даний сорт часто використовується для приготування напою без кофеїну.
  • Арабіка Ефіопія Сідамо. Оригінальність пиття полягає його в гірко-солодкому смаку. Експерти вловили в ароматі цілий букет-поєднання запахів бергамоту, абрикоси, чорниці, ванілі, шоколаду і навіть підсмаженого хліба.
  • Робуста Камерун. Зерна містять велику кількість кофеїну, тому напій, приготований з даного сорту міцний і насичений, відрізняється смаком карамелі. У чистому вигляді використовується не часто-в основному його додають в кавові суміші для забезпечення фортеці.
  • Робуста Уганда. Смак міцний, але аромат слабкий. Пиття містить велику кількість кофеїну і сприяє підвищенню тонізуючого ефекту. Його часто використовують як добавку в суміші Еспресо.
  • Рецепт кави по-африканськи

    Приготувати його нескладно, але він буде якісним і смачним, якщо строго дотримуватися рекомендацій за технологією приготування. Продукт повинен бути дрібного помелу, варити слід в турці, відразу ж додавши в неї цукор і какао. Розчинний порошок для приготування для африканського варіанту не підходить.

    Деякі гурмани вважають за краще готувати напій з коньяком. В цьому випадку слід вибирати якісний коньяк, в іншому випадку смак і якість будуть не те що не поліпшені, а навіть зіпсовані. Можна додати в каву корицю, але головне не переборщити, так як пряність здатна перебити і аромат, і смак напою. Подавати каву по-африканськи потрібно гарячим.

    Кількість інгредієнтів:

    • мелена Кава – 1,5 ч. л.;
    • какао-порошок – на кінчику ножа;
    • кориця мелена-щіпка;
    • цукор – 1 ч. л.

    Зазначені продукти слід одночасно висипати в турку, перемішати, залити холодною водою і помістити на пальник або в пісочницю. Як тільки рідина закипить, слід відразу зняти її з вогню. Турку накрити і залишити на кілька хвилин. Після цього процідити і перелити в чашку, куди при бажанні додати 1 ч.л. коньяку.