Найважливіше про кавову культуру в Кореї

Протягом майже всієї історії Корея залишалася однією з найбільш закритих країн і тільки в кінці XIX вона стала потроху відкриватися світу. Не дивно, що сьогодні в Кореї так сильно вплив місцевої культури, яка нерідко вражаючим чином перетворює все, що приходить в неї ззовні. Не став винятком і кави.


                                    Самое важное о кофейной культуре в Корее

Історія

Все почалося приблизно в 1890 році і спочатку жителі Кореї навіть не називали каву так, як в інших країнах, замість цього давши йому ім’я «янтхангук», що можна перекласти як «Західний трав’яний настій» і частково це, звичайно ж, було вірно.

І як це було зазвичай для закордонних Дивин, першими напій оцінили члени імператорського сімейства, а також їх придворні. Але вже до 1910 року в столиці і великих містах почали відкриватися кав’ярні, де збиралися успішні торговці, дружини заможних корейців, а також представники місцевої богеми — художники і поети.

Примітно, що в 70-х роках найбільшим попитом користувався розчинний в чистому вигляді, в 80-х роках — готові напої «3 в 1» і тільки в 90-х роках стали окупатися і поширюватися по всій країні кав’ярні, що пропонували цей напій з кавомашини.

Кавові тренди в Кореї

Розповідаючи найважливіше про кавову культуру в Кореї, варто згадати, що ця країна лідирує відразу після Японії за кількістю кавових автоматів, які можна зустріти в торгових і бізнес-центрах, на вокзалах, просто на жвавих вуличках і навіть на перших поверхах житлових комплексів біля стійки ресепшена.

На сьогоднішній день в Кореї налічується майже 50 тисяч кав’ярень і майже всі вони пропонують швидкісний безкоштовний вай-фай, що робить їх дуже привабливими для студентів, співробітників на удаленке і фрілансерів.

Часто напої на основі кави можуть здатися іноземцю надмірно солодкими, що пояснюється загальною любов’ю корейців до солодощів. Тут в нього обожнюють додавати карамельний (тростинний) цукор, мед і навіть кленовий сироп, поливають підталим морозивом і з’єднують з розтопленим шоколадом.

У місцевих кав’ярнях не користуються популярністю світлі обсмажування кавових зерен, при яких в них зберігається виражена кислотність. Найчастіше тут пропонують темну обжарку, що створює шоколадно-горіховий профіль смаку.

Інша популярна крайність-солонувата кава. Додатковий відтінок смаку виявляється на дні у вигляді сиропу з солоної карамелі або сирного. Але напій також можуть посипати подрібненим і солоним горіхом — арахісом, пеканом, волоським або фісташкою.

У Кореї легко звикнути до того, що кава може бути незвичайного кольору, оскільки його часто подають у вигляді авторських коктейлів. Баристи прагнуть до того, щоб створювати картини в скляних або пластикових склянках. Наприклад, напій може бути синьо-фіолетовим і навіть трішки сяючим — під зоряне нічне небо.

Якщо в іншому світі на пінці малюють сердечка і листочки, то в цій країні прийнято прикрашати чашку об’ємної пінкою або навіть шапочкою збитих вершків, з яких ліплять мініатюрні фігурки. Це можуть бути кішечки, собачки або панди.

Що таке дальгона-кава

Важливе в кавовій культурі Кореї те, що кава – скоріше не напій, а рідкий десерт. Рецепт дальгона-кави відображає це в повній мірі.

Його подають сьогодні в наймодніших кав’ярнях світу і готують вдома. Щоб отримати його, розчинну каву, цукор і гарячу воду в пропорціях 1:1:1 збивають в піну. Але професіонали рекомендують замінювати цукор на цукрову пудру-вона швидше і краще розчиняється. Готову пишну масу викладають поверх молока з льодом.