Кава-всесвітньо улюблений напій, але ефект бадьорості від нього непостійний, та й на здоров’я він позначається не дуже добре. На щастя, є й інші напої, які дозволяють залишатися в тонусі тривалий час.
У чому небезпека?
За статистикою, наданою Національною кавовою асоціацією в березні 2020, жителі США випивають близько 4 чашок чорного напою в день, що більше звичайного. Велика кількість кофеїну, проте, здатне нашкодити ЦНС і шлунково-кишкового тракту. Отже, що ж випити, щоб не клювати носом?
“Золоте молоко»
Друга назва-куркума латте. Цей корисний напій-відмінний замінник кави. Кофеїну в ньому немає, але є спеції – куркума і кориця, імбир і навіть чорний перець. Якщо вам і цього мало, додайте в цілющу суміш мед.
Куркуму латте можна пити як вранці, так і ввечері. Вона знімає запалення, а також пригнічує тягу до солодкого.
Какао
Цей ароматний напій багатьом з нас давали в дитинстві, і не дарма. Кофеїну в ньому майже немає, зате присутній теобромін – стимулятор, м’яко діє на нервову систему.
Як і кава, її важливо правильно заварювати. А дієтолог Моніка Рейнагель радить пити какао без цукру.
Цікаво! Цей напій був знайомий ще корінним жителям Центральної Америки.
Молоко рослинного походження
Цей цілющий напій виробляють з численних цінних інгредієнтів: фундука, гарбузового насіння, мигдалю. У ньому містяться безцінні для організму речовини, такі, як залізо, кальцій, білок.
Таке молоко дозволяє підтримувати в крові здоровий рівень цукру і зберігати здоровою нервову систему.
Смузі
Смузі теж здатний замінити каву. Його унікальність полягає в тому, що це і підбадьорливий напій, і десерт одночасно.
Найкращий час для смузі – з ранку до полудня. До речі, готувати його можна не тільки з фруктів, а також з овочів і зелені. А якщо додати йогурт або молоко, вийде зовсім смачно.
Цикорій
Листя цикорію, як правило, використовуються для салатів, а ось коріння, що не містять кофеїн, беруть для приготування напою.
Цікаво! Історія свідчить, що цикорій з’явився у Франції в кінці XIX століття, коли в країні не вистачало кави. Він відмінно бадьорить, не гірше свого чорного «побратима».
Зелений чай
У чашці зеленого чаю в 2 рази кофеїну, ніж у всесвітньо улюбленому напої. До речі, такі ж показники і чорного чаю.
Зелений чай вживають заради прискорення метаболізму, запобігання серцево-судинних захворювань і діабету. А вранці вам додасть бадьорості напій матчу з молодого листя.
Мате
Пити для бадьорості цей трав’яний чай не забороняється, проте зловживати ним не варто. Чим більше людина випиває мате за день, тим вище у нього ризик розвитку пухлини. Особливо він зростає, якщо пити гарячий напій.
Комбуча
Це частування допоможе підзарядитися. Заграв напій підбадьорить не гірше, ніж кава. А від стресу його захистів цінна речовина L-теанін.
Вода з лимоном
Частування це просте, але дуже ефективне. Щоб відчути себе бадьоро, вичавіть ½ лимона в склянку з водою.
Що міститься в лимоні Вітамін з захистить клітини від пошкодження і не «подарує» вам нові калорії, що важливо для тих, хто стежить за вагою.
Важливо! Людям з чутливим шлунком не можна пити таку воду натщесерце.
Будьте бадьорі кожен день-з ранку і до вечора!