Вплив їжі на шкіру

Правильний і збалансований раціон харчування — запорука здорової і чистої шкіри. Невипадково люди помічають, що, якщо вони, наприклад, переїли солодкого, на обличчі з’являються прищі, а фастфуд «дає» реакцію у вигляді почервоніння і свербежу.


                                    Влияние еды на кожу

Правильний і збалансований раціон харчування — запорука здорової і чистої шкіри. Невипадково люди помічають, що, якщо вони, наприклад, переїли солодкого, на обличчі з’являються прищі, а фастфуд «дає» реакцію у вигляді почервоніння і свербежу. Що стосується будь-якої жорсткої дієти, її наслідки можуть проявитися у вигляді сухості і тьмяності шкіри з ознаками роздратування або лущення.

Солодке

Цукор не дарма називають найлютішим ворогом здорової шкіри. Через різке підйому рівня інсуліну в кров’яному руслі відбувається деформація структур колагену. Як результат-рання поява зморшок через процесу глікації. Коли в тканинах превалюють глюкоза і фруктоза, вони вступають в реакцію з еластином і колагеном, блокуючи відновлювальні процеси шкіри. Висновок: якщо в раціоні харчування занадто багато швидких вуглеводів, старіння шкіри настає дуже швидко.

Цукор сприяє розвитку алергічних і запальних процесів. Напевно, багато хто помічав, що на ранок після з’їденої напередодні цілої шоколадки, вони прокидаються з великими і свіжими прищами на обличчі і в області шиї. Подібні реакції спостерігаються не у всіх, але зустрічаються досить часто.

Снеки і фастфуди

Провідні “провокатори” запалень шкірних покривів-снеки і фастфуд, так як вони містять надлишок:

  • трансжирів;
  • насичених жирів;
  • швидких вуглеводів;
  • хімічних харчових добавок.

У переробленої продукції з додаванням штучних барвників і консервантів корисних компонентів практично немає. Якщо людина вживає таку їжу регулярно, проблем з травленням йому точно не уникнути, так само як і нездорового вигляду шкіри.

Нерегулярне вживання їжі

Голодування і обмеження харчового раціону — не найкращий метод схуднути, а красі він точно не сприяє. Для того щоб прекрасно виглядати, потрібно обов’язково харчуватися:

  • в міру;
  • регулярно;
  • збалансовано;
  • з використанням натуральних продуктів.

Слід виключити жорсткі дієти, а також дієти, що мають на увазі повне виключення будь-якої харчової групи (білків, жирів або вуглеводів). Такий підхід є свідомо шкідливим, згубно позначається як на загальному стані здоров’я, так і на шкірі людини, тому що організм не отримує ті речовини, які йому життєво необхідні.

Як рекомендують харчуватися дієтологи?

Нічого складного в рекомендаціях по корисному харчуванню немає. Головне — це:

  • вживання свіжих (а найкраще, сезонних) фруктів і овочів. Саме в них сконцентрований максимум корисних вітамінів. Рослинна клітковина сприяє поліпшенню травних процесів і формуванню сприятливої мікрофлори кишечника. Вона стимулює процеси вилучення організмом цінних компонентів з надходить їжі;
  • вживання полі – і мононенасичених жирних кислот, які ми можемо отримувати тільки з продуктів харчування. Не слід нехтувати жирами, вважаючи їх джерелом зайвої ваги. Якщо мова не йде про шкідливі трансжири, в достатку містяться в покупної випічці і кондитерських виробах, корисні жири пом’якшують і зволожують шкірні покриви. До таких продуктів відносяться жирна риба, горіхи, насіння, масла рослинного походження. Важливий момент: омега-3 і 6 жирні кислоти зменшують симптоматику шкірних хвороб, таких як псоріаз і екзема;
  • вживання повільних вуглеводів. Вони надовго дають організму відчуття ситості, тому у людини не виникає потреби «перекусити смачненьким» зайвий раз. Йдеться, переважно, про крупи (гречку, вівсянку, булгур і звичайний рис), а також про бобові (нут, квасолю, горох, сочевицю).

Ну і звичайно, не забувайте пити воду, особливо коли відчуваєте спрагу. Звичайна чиста вода покращує травлення і сприяє зволоженню шкіри.