7 факторів, що впливають на стан шкіри

7 факторов, влияющих на состояние кожи

7 факторів, що впливають на стан шкіри

Якщо очі — дзеркало душі, то шкіру можна сміливо назвати дзеркалом нашого здоров’я. Якщо з нашим організмом щось не так, швидше за все, це відіб’ється на шкірі. Найчастіше проблеми з нею ми влаштовуємо собі самі, відчуваючи наш організм на міцність. Що ж впливає на стан нашої шкіри і як привести її в порядок, не вдаючись до народних засобів і послуг косметологів?

1. Харчування-один з головних факторів, що впливають на стан шкіри. Неправильний раціон впливає на неї опосередковано — через підшлункову залозу, жовчний міхур, печінку. Наприклад, щоб переварити надлишок жирної їжі, організм задіє Додаткові ресурси органів шлунково-кишкового тракту, і від цього з’являються порушення в їх роботі. Звідси-погіршення тонусу, еластичності і кольору шкіри. Крім того, порушення в роботі кишечника призводять до дефіциту вологи, корисних бактерій і необхідних мікроорганізмів в організмі, що теж призводить до погіршення стану шкіри.

Контролюйте споживання простих вуглеводів-цукру і містять його продуктів, білого хліба, випічки. Їжте рибу і використовуйте при приготуванні страв нерафіновані рослинні масла. Продукти тваринного походження дозволяють організму отримувати білки, колаген і еластан, а печінка, «молочка» і яйця багаті вітаміном А, який стимулює оновлення клітин шкіри. Щоб уповільнити старіння шкіри, їжте більше овочів і фруктів. Слідкуйте за тим, чи надходить в ваш організм з їжею достатню кількість вітамінів, і при необхідності заповнюйте нестачу за допомогою спеціальних вітамінних комплексів.

2. Про два літри води в день ви, звичайно, чули. Вони необхідні для здоров’я всього організму, і зокрема для шкіри. Вода активізує обмінні процеси в організмі і допомагає виводити токсини, тому шкіра стає більш живою і сяючою. А крім того, коли ви п’єте достатню кількість води, знижується відчуття голоду, ви менше їсте, і це теж позитивно впливає на стан шкіри.

3. Систематичні зловживання алкоголем теж впливають на шкіру, так як порушують роботу печінки. Від цього, по-перше, погіршується колір обличчя і з’являється набряклість, а по-друге, з часом з’являються капілярні сіточки і зірочки на носі і щоках.

4. Нікотин погіршує живлення шкіри, звужує пори, руйнує колаген, що відповідає за пружність і еластичність шкіри. Тому через куріння шкіра швидко старіє і приймає блідий вигляд з жовтуватим відтінком.

5. Недолік сну призводить до появи синців і мішків під очима, робить шкіру тьмяною. Тому важливо спати достатню кількість часу на зручній подушці, яка дозволить не перетискатися судинах, розташованим в області шиї (від цього порушується відтік рідини і, відповідно, на обличчі з’являються набряки).

6. Ультрафіолетове випромінювання-і природне, і штучне (в солярії) — сильно підриває здоров’я шкіри. Промені впливають на передчасне старіння, можуть призводити до термічних опіків і викликати онкологію. Підбирайте сонцезахисні засоби з відповідним SPF (фактор захисту від сонця), прикривайте тіло одягом з природних тканин, використовуйте капелюхи і парасольки і намагайтеся не засмагати з полудня до 16:00. Щоб навколо очей не з’являлися “гусячі лапки”, носіть сонцезахисні окуляри зі світлофільтром не менше UV 400. Такі окуляри ще й будуть захищати очі від розвитку катаракти і глаукоми.

7. У той час як ми відчуваємо стрес від перевтоми і напружених ситуацій, у нашої шкіри свої стреси — сильний вітер, мороз, перепади температури, погана екологічна ситуація. І все ж наші внутрішні стреси теж впливають на неї, так що намагайтеся уникати стану постійної напруги: «перемикайтеся» і знімайте стрес за допомогою хорошого сну, фізнагрузок, йоги, дихальних практик, масажу і улюбленого заняття. Зверніть увагу на наступні товари