Аптечка в подорож
Сезон відпусток практично в самому розпалі! А значить, багато хто з нас відправляться в подорожі. І тут постає питання-чи брати з собою ліки (і якщо так, то які) або купити їх вже в місці відпочинку.
Ну, обидва варіанти мають плюси і мінуси. Брати аптечку з собою-значить зайняти нею настільки цінне місце у валізах, з якими доводиться стрибати по поїздах і літаках. А якщо не турбуватися про ліки заздалегідь і відкласти покупку до приїзду, то немає гарантії, що який-небудь засіб не знадобиться в самий невідповідний момент. Якщо мова йде про поїздку за кордон, то взагалі не факт, що вдасться його купити. Адже цілком звичайні для нас препарати в іншій країні можуть бути рецептурними або коштувати втридорога. Наприклад, настільки звичний нам корвалол в США заборонений для вільного продажу. Крім того, за кордоном вам доведеться іншою мовою пояснювати співробітнику аптеки, що саме вам потрібно, а це буває складно, навіть якщо у вас хороша Англійська.
Загалом, брати ліки з собою або не брати — вирішувати вам. А ми нагадуємо вам про те, що повинно бути в аптечці мандрівника.
1. Ліки від хронічних захворювань, які ви приймаєте постійно. Зверніть увагу, що ви можете зіткнутися з обмеженнями на ввезення і вивезення цих препаратів.
2. Знеболюючий.
3. Сорбенти на випадок харчового отруєння.
4. Засоби від заколисування.
5. Засоби від діареї.
6. Жарознижуючі засоби. Застудитися можна навіть в саму жарку погоду.
7. Антигістамінні препарати (краще взяти їх з собою, навіть якщо ви не схильні до алергії).
8. Перекис водню або хлоргексидин, а також йод у вигляді фломастера, ватяні диски і бинт для обробки ран.
9. Протисвербіжний крем проти подразнень і наслідків укусів комах.
10. Набір пластирів.
Якщо їдете на море, подбайте про сонцезахисний засіб і засоби від сонячних опіків. А тим, хто віддає перевагу активний і екстремальний відпочинок, потрібно взяти мазь від ударів і розтягувань.
Намагайтеся більшу частину препаратів брати у вигляді таблеток, а не рідин або гелів. Так ви зможете зменшити вагу аптечки і взяти ліки в ручну поклажу, не боячись, що при проходженні кордону їх попросять викласти.
Не беріть непотрібних препаратів. Не варто купувати кілька найменувань для кожного з типів ліків.
Перевозите ліки в оригінальних упаковках – буде менше питань на кордоні. Якщо перевозите Рецептурні препарати, обов’язково візьміть з собою рецепт. Для закордонних поїздок може знадобитися рецепт, перекладений на англійську. Заздалегідь вивчайте правила ввезення та вивезення ліків.
Перед тривалою поїздкою є сенс обговорити з лікарем вміст аптечки. Спеціаліст зможе сказати, чи можна поєднувати вибрані препарати.
Зверніть увагу на наступні товари