Домашня аптечка – що в ній повинно бути?

Домашняя аптечка - что в ней должно быть?

Всі хвороби повинні протікати під наглядом професійних лікарів – це постулат, але можливість надати швидку допомогу, щоб не дати розвинутися недугу цілком під силу кожному з нас. Для цього, в першу чергу, знадобиться добре оснащена домашня аптечка, яка завжди повинна бути під рукою.

Загальні правила організації аптечки

Пам’ятку слід вивчити, запам’ятати і слідувати їй.

  • Раз в п’ять-шість місяців вміст аптечки необхідно ретельно перебирати, безжально відправляючи в сміття все прострочені препарати.
  • Ті ліки, якими Ви користуєтеся вкрай рідко, бажано купувати в малих кількостях і з хорошим терміном придатності. Препарати для постійного використання повинні купуватися з запасом. Перев’язувальний матеріал і антисептики (розчин йоду, перекис водню та ін.) – обов’язкова складова вашого лікувального арсеналу, особливо, якщо в будинку є діти.
  • Намагайтеся при комплектації аптечки віддавати перевагу універсальним засобам, що володіє одночасно жарознижувальними і знеболюючими властивостями. Це зручно і вигідно.
  • При виборі ліків уважно вивчайте показання, уникаючи препаратів, що мають важкі побічні ефекти. Сучасна фармакологія пропонує безліч аналогів, в яких вони зведені до мінімуму.
  • Мазі, гелі, рідини допустимо містити в домашній аптечці тільки до моменту розтину, після чого фармацевти наполегливо рекомендують відправляти їх в холодильник. Читайте інструкцію!

Перелік необхідних ліків

У вільному продажу є цілий ряд медикаментів, наявність яких бажано в кожному будинку. Що повинно бути в домашній аптечці?

  • Антигістамінні засоби. Неважливо, чи є у вашому анамнезі алергія чи ні, бути готовим до неприємних, а іноді і небезпечним для життя наслідків укусів комах, дегустації екзотичної їжі та ін. Тому, якщо ви прийняли розумне рішення організувати домашню аптечку, обов’язково включіть в неї будь-які з антигістамінних препаратів: Цетрин, Зодак, Супрастин, Лоратадин та ін.
  • Засоби від застуди. В аптеках пропонується безліч варіантів для поліпшення стану при спеці, ломота в суглобах і м’язах, закладеності носа, першении в горлі і, як правило, вони містять в собі парацетамол або ібупрофен, а ще антигістамінну складову. Дорослим добре убезпечити себе запасом німесуліду або Еффералгана, для дітей ідеально підійде сироп Нурофен або свічки Цефекон. Не варто забувати про ліки від кашлю і болю в горлі: Гексорал, Бромгексин і т. д.
  • Знеболюючі засоби. Звичайно, важливо в першу чергу встановити причину, але якщо особливості організму такі, що у вас періодично вибухає голова при зміні погоди або, мучать щомісячні жіночі нездужання, то в приблизний склад домашньої аптечки слід обов’язково включити але-Шпу (Дротаверин), Спазмалгон, Пенталгін, Кетонал та ін.
  • Засоби для обробки ран і опіків. Дрібні порізи і легкі опіки – не привід для паніки, виняток становлять лише випадки, коли людина страждає хронічними захворюваннями типу цукрового діабету або гемофілії. Для обробки ран можна сміливо застосовувати перекис водню, Хлоргексидин, Бепантен, Пантенол і ін.
  • Препарати для шлунково-кишкового тракту. Переїдання, вживання алкоголю, отруєння, інфекції завдають відчутного удару по травному тракту, і готовим до цього слід в будь-який момент. При наповненні аптечки не забудьте замовити в достатній кількості активоване вугілля, Полісорб, Ентерофурил, Лоперамід, Гуталакс, Смекту, ентеросгель. З питанням про те, що може знадобитися ще, можна звернутися до фармацевта в одній з аптек мережі Farmani.
  • Заспокійливі засоби. Стрес для обивателя сьогодні таке ж звичне явище, як сніг або дощ і, на жаль, накопичуючись, нервові перевантаження можуть викликати нудьгу, безсоння, зрив. Щоб вчасно блокувати всі ці проблеми, запасіться заспокійливими препаратами на натуральній і синтетичній основі. Настоянка пустирника або валеріани, Ново-Пасит, Тенотен завжди треба мати в домашній аптечці.

Необхідні предмети

Створюючи свій лікувальний арсенал, обов’язково враховуйте хронічні захворювання всіх членів сім’ї-від цього залежить його ефективність. Вам також обов’язково знадобляться наступні групи товарів.

  • Перев’язувальний матеріал. У цю категорію входять бинти, вата, пластирі, марля.
  • Медичні прилади. У кожному будинку обов’язково потрібно мати термометр і тонометр, все інше – в міру необхідності.

Додаткові матеріали

В даному випадку вміст домашньої аптечки формується відповідно до кількості членів сім’ї, їх віку і стану здоров’я. У будь-якому випадку знадобляться джгут, клізма, пінцет, шприци.

Правила зберігання домашньої аптечки

Це скоріше не правила, а рекомендації на базі досвіду кваліфікованих фахівців. Візьміть з них собі на замітку ті, які ви вважаєте корисними для себе.

  • Для зберігання лікарських препаратів бажано вибирати місткий пластиковий бокс з безліччю відділень – це дозволить легко розподілити їх за категоріями.
  • Тримайте домашню аптечку завжди під рукою, але подалі від дітей.
  • Читайте інструкцію, щоб знати, при якій температурі слід зберігати ліки.
  • Чітко відстежуйте і контролюйте термін придатності кожного препарату.

В аптеках мережі Farmani ви знайдете абсолютно всі засоби для оновлення та поповнення свій домашньої аптечки.