Початок занять в школі-завжди дуже непростий час для батьків і дітей. Кінець канікул, осінні дощові дні, холодні вечори, об’ємні домашні завдання, настільки незвичні після літнього відпочинку, не додають будням позитиву.
Дітям знову доводиться звикати до режиму – не тільки занять, а й харчування. Це дуже важливе питання, так як сформовані в юному віці харчові звички підуть з вашою дитиною і в доросле життя, де допоможуть йому уникнути дуже багатьох проблем зі здоров’ям – і фізичним, і психологічним. Анорексія, булімія, ожиріння, гастрити і виразки дуже часто «родом» з дитинства. Звичайно, ці захворювання мають безліч причин появи, але не останнє місце серед них займає стиль харчування. Як прищепити дитині правильне ставлення до їжі?
- Особистий приклад-так-так, від цього нікуди не дітися. Погодьтеся, що напуття про користь каші або супу з вуст тата, який харчується виключно бутербродами з ковбасою, звучать зовсім непереконливо, і це відчувають навіть першокласники. Якщо ви всерйоз стурбовані тим, що дитина перебивається сухом’яткою, не розлучається з чіпсами і цукерками і з жаданням чекає недільного походу в піцерію – це серйозний привід задуматися про культуру харчування у вашій родині і переглянути власний раціон. Діти бачать набагато більше, ніж ви думаєте, і найкращим оберегом від газованих напоїв і бургерів будуть смачні сімейні обіди, на яких дитина захоче бути присутнім.
- Дотримання режиму дня-особливо це актуально для молодших школярів. Режим важливий і в будні, і у вихідні дні. Ніхто не змушує вас вставати в 6.30 і в неділю, але, тим не менш, певного розпорядку слід дотримуватися і в вільні дні. Це ж стосується і режиму харчування – якщо ви прокинулися в 12, Про сніданок вже пізно турбуватися. У дитини має бути чітке розуміння часу прийому їжі.
- Почуття міри-особливо це стосується бабусь і занадто чадолюбивих мам, які по дорозі зі школи пригощають зголоднілу на контрольній дитинці парою глазурованих сирків, пиріжками і по дорозі заводять в кав’ярню за тістечками, а потім нарікають-знову не стала вдома їсти пюре і котлети, з апетитом біда! Подумайте: а ви б самі після такого перекусу сіли б за стіл? Якщо ви живете далеко від школи, краще взяти з собою яблука, виноград, моркву, банан і цим вгамувати голод.
- Не змушуйте. Дитина-це особистість, окрема від вас, яка може не розділяти вашу любов до молока, омлету або сиру. І справа не в тому, що хтось «випендрюється», випрошує цукерки або набивається на вмовляння-діти теж можуть щось банально не любити, не хотіти, не встигнути зголодніти. Ніхто не змушує вас готувати шведський стіл, але ви напевно знаєте, що саме вважає за краще син або Дочка з можливих страв. Гірше нез’їденого сніданку може бути тільки насильно або зі сльозами впихнута каша – це не тільки не принесе користі, але і відіб’є полювання сідати вранці за стіл і привчить перекушувати батончиком по дорозі в школу.
- Продумайте харчування під час занять. Якщо у вашій школі хороша їдальня, куди дитина із задоволенням ходить, це чудово, проте не всім так щастить. Найгірше з того, що можна придумати – не звертати увагу на скарги дитини і продовжувати оплачувати обіди, з яких в кращому випадку буде випитий тільки компот. Поговоріть з сином або дочкою – що саме не подобається, і як можна вирішити цю проблему.
- Не вирішуйте проблеми їжею. “Не плач, ось тобі шоколадка«,» Ну що ти засмутилася, підемо в кондитерську«,» отримаєш п’ятірку з геометрії – куплю тобі великий торт” – не найкращі способи стимулювання або вирішення питань. Якщо ви дійсно хочете допомогти або підбадьорити, для цього є інші ефективні способи. Звичайно, солодкі подарунки ніхто не відміняв, але нехай вони будуть не настільки частими і не пов’язаними у свідомості дитини з певними ситуаціями, інакше в підлітковому віці шоколадки і пончики самі можуть стати серйозною проблемою.
- Готуйте разом. Ніщо не зближує так, як їжа. Згадайте своє дитинство: саме кухня завжди була самим затишним, теплим і світлим місцем в будинку, куди хотілося повернутися. Звичайно, сучасні мами і тата мають куди менше вільного часу, але тим не менш, спробуйте знайти в своєму графіку пару годин для приготування недільного обіду або суботніх пирогів. Навіть самі непоказні печива дитина оцінить набагато більше, ніж шедевральний десерт з кондитерської. У процесі приготування якоїсь страви ви можете розповісти про користь входять в нього продуктів, цікаві історії, пов’язані з ними, поділитися своїми смаковими уподобаннями. Млинці на Масляну, великодні паски, Осіння шарлотка з антонівки з бабусиного саду, недільний борщ, татів плов з секретним інгредієнтом – все це дитина запам’ятає на все життя.
Зазначена інформація носить ознайомчий характер. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, перш за все, необхідно звернутися за консультацією до фахівця.